Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

V neděli bude zahájen Festival krásné hudby Harriet Parish

Vyšlo dne:18.08.2017
Autor: Orlicky.net
Periodikum:ORLICKÝ.net

Již tuto neděli bude slavnostním koncertem Si Suonan Le Trombe! zahájen 2. ročník festivalu Harriet Parish. Symbolicky se tak stane v kostele sv. Václava v Žamberku, na záchranu jehož střechy bude věnován výtěžek festivalu.
Za varhany usedne dramaturg festivalu Petr Hostinský, který v doprovodu dvou výjimečných trumpetistů Pavla Herzoga a Martin Maroula zavede posluchače do období barokní hudby. Slavnostní atmosféru doplní sopranistka Helena Hozová.
Stejně jako v loňském roce se organizátorům festivalu podařilo přivést do podhůří Orlických hor špičkové české hudebníky, mnohé s přímou vazbou na region. "Během následujících 14 dní budete mít možnost slyšet opravdu ty nejlepší z nejlepších! Naše pozvání opět přijal violoncellista Jiří Bárta, který svůj recitál s klavíristkou Terezií Fialovou věnoval rodině Parish,“ představuje své hudební tipy Petr Hostinský. "Jiří potom předá pomyslný notový part prvnímu houslistovi České Filharmonie – Josefu Špačkovi a souboru Barocco Sempre Giovanne. Velmi se těším i na recitál snad nejnadanějšího českého klavíristy Ivo Kahánka 1. září v zámecké kapli Nanebevzetí Panny Marie v Žamberku,“ doplňuje Hostinský.
Letošní ročník festivalu Harriet propojuje šlechtická sídla v Pardubickém a Královehradeckém kraji. K Žamberku přibyly zámky Rychnov nad Kněžnou a Častolovice. Tradice a prestiž, to je linie, jíž se chce pořádající Veřejně prospěšný nadační fond pro podporu a ochranu kultury VERITAS ET IUS udržet i pro následující ročníky.
"Nudná klasika?! Ne, festival je pro celou rodinu,“ nastiňuje koncept programu ředitelka festivalu Iva Parish. "Čekají nás i lehčí žánry. Dva swingové večery, francouzské chansony, či koncert Jaroslava Uhlíře pro malé i velké. Rádi bychom ukázali, že hudba je opravdu pro všechny.“
Necelý týden před začátkem této hudební akce jsou vyprodané koncerty populární Dashy s Big Bandem Chrudim i pardubického Chanson Tria Cou Cou. "Svým způsobem podobné melodie můžete slyšet na Zámku Častolovice. Kateřina Steinerová se svým I Love Peggy Lee roztančí zámecké nádvoří 28. srpna a hned druhým koncertem celého festivalu bude ReBelcanto, z nějž Chanson trio CouCou vzniklo,“ zve na další koncerty Iva Parish.
Celkově program obsahuje na 15 koncertů, které proběhnou během 14 dnů v pěti různých lokacích. Od již zmiňovaného kostela sv. Václava přes Zámeckou kapli v Žamberku či bývalou továrnu Vonwiller až po Zámek v Častolovicích nebo Jízdárnu v Rychnově nad Kněžnou.
"Dnes máme přes 1.300 prodaných vstupenek a zájem diváků roste. Pevně věříme, že se nám podaří navázat na loňský úspěch v návštěvnosti koncertů i vybraných financích,“ přeje si ředitelka Iva Parish.
Vstupenky na jednotlivé koncerty jsou v předprodeji on-line na internetových stránkách festivalu www.festivalharriet.cz, přes prodejní síť Ticketportal v informačních centrech Žamberk, Kostelec nad Orlicí a Rychnov nad Kněžnou. Omezený počet vstupenek je pak k dispozici i na pokladně zámku Častolovice.
Škodová Monika, Mgr. | dne 18.08.2017Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka