Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Cenný zisk pro tým Žamberka

Vyšlo dne:28.08.2017
Autor: Miroslav Bednář, Radek Halva
Periodikum:Orlický deník

Podruhé za sebou měli fotbalisté Žamberka velmi silného protivníka, když hostili ve třetím kole krajského přeboru Holice. Kdo se během utkání rozhodně nenudil, byli diváci, kteří viděli gólovou přestřelku.
Oba týmy se přetahovaly o vedení, nakonec to skončilo 3:3. Druhý bod si po rozstřelu odvezli hosté z Holic.

Stejným penaltovým skóre skončil i duel mezi Litomyšlí a Českou Třebovou. Tady gól v základní době nepadl, po hříchu ani nebylo z čeho, neboť šancí bylo jako šafránu. Spokojenější po derby mohla být dvoubodová Česká Třebová.

Těžká šichta čekala na Choceň. V Chrudimi mohla překvapit, ale to se nestalo. Domácí jí toho moc nedovolili, zápas skončil jednoznačným výsledkem 4:1 pro chrudimskou rezervu.

Žamberk - Holice 3:3, penalty 2:4

Obezřetná hra z prvního poločasu se zvrtla v gólovou přestřelku po změně stran. První branku Holic zařídil úspěšnou dorážkou Koblížek pět minut před přestávkou. Střet ve vápně v 50. minutě posoudil rozhodčí jako nedovolený a Kopecký z nařízené penalty srovnal stav. Po hodině hry otočil zápas pohotovou hlavičkou žamberský kapitán Rudolecký. Jeho protějšek Kopřiva odpověděl za čtyři minuty, kdy nechytatelnou střelou k tyči znovu dorovnal skóre. V závěru trefil Krpatův centr ruku Stejskala a kopala se penalta i na druhé straně. Holický Kaufman ji proměnil a dvanáct minut před koncem Holičtí zase vedli. Žamberská odpověď byla téměř okamžitá. Na centrovaný míč vyskočil nejvýše Trnka a hlavou stanovil konečný výsledek. Penaltový rozstřel zastihl v lepším rozpoložení exekutory Holic, které si tak odvezly druhý bod.

Litomyšl - Česká Třebová 0:0, penalty 2:4

Ve velkém vedru se hrál fotbal, který snesl solidní měřítko, v dobrém tempu a oboustranně s nasazením. Vyložených šancí se však nezrodilo mnoho, obě defenzivní řady pracovaly spolehlivě. V prvním poločase byl nejblíže ke gólu domácí L. Severa, ale při zakončení se ocitl příliš blízko k brankáři Hotmarovi a ten stihl zasáhnout. Vyrovnaná partie pokračovala také po změně stran, náznaky příležitostí se neujaly a pokud něco prošlo přes obrany, byli na místě gólmani Kačer a Hotmar. V závěru mohla rozhodnout Jiskra, kdy Svoboda svojí střelou trefil u tyče stojícího Paclíka a od něho se balón odrazil do zámezí mimo tři českotřebovské tyče. Výsledná remíza vcelku odpovídala poměru sil, penaltový rozstřel zvládli lépe hosté. Ti se nemýlili, zato dva litomyšlští exekutoři nedali a doma tím pádem zůstal jen bod.

Chrudim B - Choceň 4:1

Mohli jen překvapit, ale k tomu nedošlo. Fotbalisté Chocně započali dvojitý „trip“ na hřiště soupeřů v Chrudimi, kde prohráli o tři góly. Rozhodla druhá půle. V obou poločasech byli domácí lepším týmem, kombinační hrou moc nepůjčovali Chocni balón. Navíc se brzo dostali do vedení brankou Vašulína, pro nějž to byl vydařený zápas. Navýšení skóre hosté do přestávky nedopustili, jenže jakmile přišli z kabin, bylo všechno jinak. Chrudimští si rychle zajistili třígólový náskok. V 52. minutě mířil přesně Zavřel, chvíli nato přidal svůj druhý gól Vašulín. Chocni se posléze alespoň podařilo korigovat, když Zímu překonal Sršeň. Konečnou podobu doznal výsledek deset minut před koncem. Opět u toho byl Vašulín. V závěru už se jen dohrávalo. V příštím kole Choceň pojede znovu na Chrudimsko, tentokrát do Třemošnice.
Škodová Monika, Mgr. | dne 30.08.2017Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka