Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Žádají o dotaci na digitalizaci kina

Vyšlo dne:10.06.2011
Autor: Žamberk
Periodikum:ORLICKÝ.net

Žamberk - Město Žamberk podalo žádost o digitalizaci projekce dle standardu DCI pro zdejší kino do státního fondu České republiky pro podporu a rozvoj české kinematografie.
Žádost o digitalizaci projekce v kině byla podána v měsíci dubnu a po kontrole formální správnosti prošla k dalšímu projednávání.

"Pro město by poskytnutí dotace mělo velký význam, jak z hlediska přechodu na modernější způsob promítání, tak především k udržení si zákazníků, neboť kvalitou bychom se přiblížili velkým multikinům, která jsou vybavena nejmodernější promítací technikou, s dokonalým zvukem. Dali bychom návštěvníkům pěkný dárek k oslavě 20. let výročí městského zařízení FIDIKA a rovněž letos oslavíme 90 let od prvního roztočení cívky s celuloidem," říká starosta města Jiří Dytrt.
Město Žamberk v roce 2010 prostřednictvím dotačního titulu provedlo modernizaci vnitřního vybavení kulturního stánku Divišova divadla v Žamberku, konkrétně se jednalo o výměnu sedaček a koberce v sále divadla, včetně balkónu. Celkové náklady projektu byly 3,8 mil Kč. Město Žamberk uvolnilo částku 2,9 mil Kč. Dohoda se Státním zemědělským intervenčním fondem byla podepsána na částku 900 tis. Kč. Přípravu žádosti a zprostředkování dotace zajistila Místní akční skupina se sídlem v Žamberku.
Vanický Zdeněk | dne 14.06.2011Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka