Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Přihlásili se do burzy, aby bránili svět proti šmejdům nebo sázeli zeleninu

Vyšlo dne:01.07.2017
Autor: Dana Pokorná
Periodikum:Orlický deník

Dobročinná burza filantropie má za sebou hlasování veřejnosti. Poslat hlas bylo možné některému z devatenácti přihlášených veřejně prospěšných projektů z Orlickoústecka a čtrnácti ze Svitavska.

„Na základě hlasování veřejnosti a donátorů vzejdou finalisté burzy, kteří budou své projekty prezentovat 4. října v Litomyšli a 18. října v Ústí nad Orlicí," uvedl k letošnímu šestému ročníku burzy filantropie krajský radní Pavel Šotola.

V rolích donátorů se opět ocitnou zástupci firem a veřejné správy. K loňským podpořeným projektům patří například Laskavárna v Moravské Třebové, v níž nalezli práci lidé s handicapem, nebo výtah v Muzeu starých strojů a technologií v Žamberku, který zpřístupní expozice lidem s pohybovými obtížemi a maminkám s kočárky.

Na loňské burze v Ústí nad Orlicí donátoři rozdělili mezi 18 neziskovek dary za víc než půl milionů korun, ve svitavském okrese věnovali na šest projektů víc než čtvrt milionu korun.

Veřejné hlasování letos vyhrál v okrese Ústí nad Orlicí projekt s názvem Mít, či nemít… skleníky? na nákup skleníků pro chráněné pracoviště Sdružení Neratov v Žamberku. Pomůže hendikepovaným získat práci.

„Díky skleníkům budeme moci rozšířit nabídku sortimentu a naší zaměstnanci se naučí nové dovednosti spojené s pěstováním zeleniny ve skleníku," popsali přihlašovatelé cíle projektu.

Na Svitavsku se nejvíce líbil projekt zdejší charity Ať vše dobré zakoření, který míří napříč generacemi a zaměří se na zahradničení.

„Společná snaha bude zakončena slavnostní sklizní. Pro ty, kteří nemohou zahradničit v běžných záhonech, chceme pořídit takzvané mobilní zahrádky," popsali další detaily projektu pracovníci svitavské charity.

I další neziskovky z ústeckého a svitavského okresu přišly se zajímavými nápady, jak udělat svět lepším místem pro život. Svými projekty chtějí například pomáhat pěstounským rodinám, naučit lidi, jak se bránit před šmejdy, šířit canisterapii, dopřát hendikepovaným dětem lyžařské kurzy, vytrhnout z nudy mládež v nepříznivé sociální situaci, nakoupit maringotky pro lesní školky nebo zaměstnat hendikepované při výrobě čokolády.
Škodová Monika, Mgr. | dne 03.07.2017Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka