Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Vonwillerku roztančí jazz i swing

Vyšlo dne:23.01.2017
Autor: Žamberk
Periodikum:ORLICKÝ.net

Žamberské Muzeum starých strojů a technologií již několik let láká návštěvníky za parními stroji a jinou historickou technikou, nově to bude i za kulturou. Ačkoliv prostory bývalé textilní továrny Vonwiller a spol. hostily již několik kulturních akcí, k realizaci vize o adaptaci industriálních prostor na společenské byla potřeba nákladná investice.
Pod značkou Vonwillerka vzniká nový jedinečný industriální prostor pro veřejné i soukromé akce. "Vonwillerka je název, který k továrně patří, bude zaštiťovat právě kulturní akce u nás", říká předseda spolku Muzeum starých strojů a technologií Michal Bednář. "Jedinečný koncept kulturního centra s přidanou hodnotou, kdy samotné exponáty muzea tvoří kulisy akcí, máme v hlavě již několik let. Budovat jsme začali před 6 lety, v roce 2016 jsme ale díky příspěvku Pardubického kraje a města Žamberka mohli sál kompletně zrenovovat", doplňuje.
Výrobní prostor bývalé vyšívárny se změnil k nepoznání. Nová podlaha, elektroinstalace i stylový bar, to vše vytvoří příjemné zázemí pro návštěvníky. Postupně je renovováno i původní sociální zařízení.
"Nový sál otevřeme 28. ledna 2017 tanečním večerem plným jazzu a swingu. Naše pozvání přijal X-tet Víta Fialy v doprovodu jazzového zpěváka Lee Andrew Davisona, programem provede žamberská rodačka Johanka Vavřínová, můžete se těšit i na bohatý doprovodný program", nastiňuje nejbližší plány Martin Holota. "Tímto večerem oficiálně otevřeme společenský sál po rekonstrukci, zároveň touto formou chceme poděkovat sponzorům, donátorům z Burzy Filantropie i lidem, kteří přispěli ve sbírce ČSOB pomáhá regionům."
Vstupenky na tento jedinečný večer jsou k dispozici v předprodeji v Žamberském infocentru a pivovaru Žamberecký Kanec.
Slavnostní večer ve Vonwillerce je pouze začátek. "Rádi bychom různorodé kulturní akce přinášeli pravidelně, věříme, že si najdou své příznivce", zvou organizátoři ke sledování novinek z Vonwillerky na facebooku www.facebook.com/vonwillerka, či webových stránkách www.vonwillerka.cz.
Škodová Monika, Mgr. | dne 25.01.2017Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka