Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Na rozvoj kulturního centra ve Vonwillerce je vypsána veřejná sbírka

Vyšlo dne:19.12.2016
Autor: Zora Střelcová
Periodikum:ORLICKÝ.net

V roce 2017 se můžeme těšit na kompletně opravené prostředí pro kulturní akce pořádané Muzeem starých strojů. Nová podlaha, nové osvětlení, stylový bar, jen místo zůstává stejné - sál bývalé vyšívárny ve Vonwillerově továrně v Žamberku.
Pod značkou Vonwillerka vzniká nový jedinečný industriální prostor pro veřejné i soukromé akce. "Vonwillerka je název, který k továrně patří, bude zaštiťovat právě kulturní akce u nás", říká předseda spolku Muzeum starých strojů a technologií Michal Bednář. "Jedinečný koncept kulturního centra s přidanou hodnotou, kdy samotné exponáty muzea tvoří kulisy akcí, máme v hlavě již několik let. Budovat jsme začali před 6 lety, letos ale díky příspěvku Pardubického kraje můžeme investovat více", doplňuje. Předzvěstí těchto velkých plánů byly úspěšné večery, které již v továrně proběhly - 1. elektroswingový ples v Žamberku, či dva koncerty festivalu Harriet Parish. Již tradičně Vonwillerka hostí i část festivalu Ejhle, loutka!
"Rok 2016 byl pro nás klíčový. Náš projekt oslovil řadu donátorů v projektu Burza Filantropie i nadaci ČSOB", uvádí Martin Holota. "Díky hlasování veřejnosti jsme postoupili do finále a ČSOB vypsala veřejnou sbírku, do níž může přispět kdokoliv. ČSOB pak částku doplní dle pravidel soutěže."
Veřejná sbírka je otevřena do 9. 1. 2017 na adrese: http://www.csobpomaharegionum.cz/projekty/pardubicky-kraj/2016549/ziva-tovarna-zive-mesto
Příspěvky veřejnosti budou použity na dofinancování nutných úprav, zejména instalaci nového osvětlení. Nebude chybět ani bezbariérový přístup. V další etapě je naplánována rekonstrukce sociálního zázemí pro celé kulturní centrum.
I v roce 2017 budou ve Vonwillerce kulturní akce pokračovat. Informace naleznete již brzy na facebooku či webových stránkách www.vonwillerka.cz.
Škodová Monika, Mgr. | dne 22.12.2016Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka