Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Žamberk už má rozsvíceno

Vyšlo dne:25.11.2016
Autor: redakce
Periodikum:Orlický deník

Žamberské náměstí žilo v úterý adventním jarmarkem a slavnostním rozsvícením vánočního stromu.
Strom je v okolí jako jeden z mála přírodně rostlý. Přestože mu loňská letní vichřice poškodila špičku, není to na krásně ozdobeném smrku znát. Počasí příliš zimní nebylo, díky tomu na jarmark a kulturní program vyrazila spousta lidí, i maminky s kočárky. Své zboží na jarmarku nabídlo 50 stánkařů. Již tradičně předvedl své umění kovář, k zakoupení byly dřevěné hračky a nádobí, keramika, svíčky, mýdla, vánoční věnce, vazby, ozdoby, modrotisk, medové perníky, koření, pletené a vlněné zboží, přírodní kosmetika, malované magnetky, košíky a proutěné výrobky. Nechyběly ani tradiční pochoutky – perníky, sýry, grilované speciality, frgále, trdelník, horká medovina, punč, víno i mošt a mnoho dalšího.

KONCERT HASHBERRY BYL SKVĚLÝM ZÁŽITKEM

V 15 hodin odstartoval pestrý program v podání žamberských škol. Na scéně se postupně vystřídala ZUŠ Petra Ebena Žamberk, Gymnázium Žamberk, dětský pěvecký sbor Viola a děti ze ZŠ Nádražní. O perfektní zážitek se postarala také skvělá kapela Hashberry, která odehrála hodinový koncert. Příjemně prožité svátky vánoční popřál občanům starosta města Jiří Dytrt i místostarosta Oldřich Jedlička a pak už přišla chvíle pro rozsvícení vánočního stromu i kouzelné výzdoby města.

„Přejeme klidné a pohodové vánoční svátky a děkujeme za úžasnou atmosféru všem návštěvníkům a zejména těm, kdo se podíleli na doprovodném programu," dodává za radnici Monika Škodová.
Škodová Monika, Mgr. | dne 29.11.2016Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka