Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Žamberk zastřeší stadion

Vyšlo dne:27.10.2016
Autor: ČTK
Periodikum:Mladá fronta DNES

Vedení města Žamberk plánuje zastřešit zimní stadion, postavit nové šatny a další zázemí pro sportovce. Náklady odhaduje na 50 až 70 milionů korun. Téme není ve městě novinkou, první studie totiž vznikla už před deseti lety.
"Rádi bychom v roce 2017 zahájili stavbu. Hodně reální je koncesní řízení. Město by dodavateli stavby až po dobu osmi let projekt splácelo," řekl starosta Jiří dytrt. Dodává, že město disponuje 40 miliony korun ročně na investice a není zadlužené, proto by s pomocí úvěru investici zvládlo zaplatit také. Stavět na etapy nepreferuje.

"Ledovou plochu máme v areálu Pod Černým lesem. Máme tam ubytování, posilovnu, koupání, hokejisté by tam mohli mít i letní soustředění," řekl Dytrt.
Tréninky hokejistů nebo bruslení pro veřejnost je v současnosti město schopné zajistit, až když je větší zima a dá se ledová plocha připravit. Oddíly hokejistů všech věkových kategorií od září do podzimu dojíždějí na tréninky do lanškrouna, České Třebové nebo Chocně.
Projket haly s osmi šatnami ještě čeká příští týden veřejné projednání s obyvateli města. Zároveň jej musejí schválit zastupitelé, aby se mohla začít připravovat projektová dokumentace.
Škodová Monika, Mgr. | dne 02.11.2016Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka