Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Téma zimní stadion je v Žamberku stále aktuální

Vyšlo dne:04.11.2016
Autor: Šárka Mikulecká
Periodikum:Orlický deník

Přesně před rokem Orlický deník psal, že sportovci v Žamberku mají naději, že k Vánocům konečně dostanou rozhodnutí zastupitelů o nejvhodnější variantě dostavby zimního stadionu. Nedostali. Letos se ale zřejmě dočkají.
Od loňského podzimu byly veřejnosti prezentovány různé varianty řešení od zázemí z buněk a membránové střechy, přes stavbu „na míru" s klenbami až po plnohodnotný zimní stadion postavený podle již realizované stavby. Vedení města podporuje právě toto řešení. Zastupitelé by už 6. prosince mohli schválit zadání projektové dokumentace.

Spolupracují s projektantem zimního stadionu v Telči, který by mohl projektovou dokumentaci zpracovat pro potřeby Žamberka. Možné varianty minulý týden představil veřejnosti. Při věcné diskuzi byly upřesněny požadavky města, investiční i provozní náklady.

Stadion v Telči stál zhruba 65 milionů korun. V Žamberku počítají s náklady kolem 70 milionů, kromě stavby samotné bude nutné investovat také do sjezdů do sportovního areálu ze silnice I/11. Provozní náklady by neměly být vyšší než ty současné, tedy přibližně 1,2 milionu korun ročně.
Využití stadionu by mělo být multifunkční: v zimě bruslení a hokej, v létě in-line bruslení, hokejbal, florbal, ale i různé kynologické akce nebo sportovní kempy, protože sportovní areál nabízí ubytovací a stravovací kapacity.
Pokud zastupitelé podpoří zadání projektové dokumentace, ta teprve odpoví na otázku o skutečné výši investice a bude možné shánět finanční podporu a možnosti financování. Pravděpodobnost získání dotace od ministerstva školství není velká. „Jsme realisti, žadatelé bývají uspokojováni zhruba ve čtyřech procentech. Jakmile budeme mít informaci, kolik to bude stát, budeme moci začít jednat s bankou o reálném úvěru, který by město neohrozil," dodává k tomu starosta Jiří Dytrt. Zimní stadion v Žamberku byl otevřen před Vánocemi v roce 2010. Ledová plocha za 13 milionů korun se měla v dalších etapách rozrůstat a především zastřešit. „…A máme rok 2016. Vleče se to, trvá nám to dlouho, hledáme odvahu to dokončit," uzavírá Jiří Dytrt.
Škodová Monika, Mgr. | dne 10.11.2016Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka