Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Žamberk rozezní hudba

Vyšlo dne:21.08.2016
Autor: Šárka Mikulecká
Periodikum:Orlický deník

"Moje myšlenka byla navštěvovat koncerty, vybírat to nejlepší, aby hudba lahodila i uchu člověka hudby neznalého. Tu krásnou hudbu do Žamberka přivezu a lidi za ní nemusí nikam jezdit"! Tato myšlenka stála u zrodu benefičního festivalu Harriet Parish, který bude v neděli zahájen v Žamberku a potrvá do 4. září.
„Oceňuji tento počin tím víc, že je spojen s ušlechtilou myšlenkou mecenášství," říká o festivalu ministr kultury Daniel Herman s odkazem na cíl, který si stanovila pořadatelka festivalu Iva Parish. Rozhodla se sérií šestnácti koncertů, respektive jejím výtěžkem, přispět na opravu střechy kostela sv. Václava.

Festival v neděli v 19 hodin zahájí v kostele sv. Václava koncert barokní hudby v podání dramaturga festivalu Petra Hostinského a Pavla Herzoga. Zazní také Op. 46, variace pro dva klavíry, který složil Robert Schumann pro Harriet Parish, jejíž jméno festival nese.

Spojení zvučných jmen a mladých talentů oceňuje Daniel Herman, stejně tak sympatické zasazení festivalových koncertů do prostředí sakrálních staveb, industriální budovy i parku. „Osobně přeji festivalu Harriet Parish úspěch tolik mimořádný, aby docházelo nejen k jeho každoročnímu opakování, ale aby zároveň mohl časem získat i jakýsi punc tradice," popřál festivalu vysokomýtský poslanec Augustin Andrle, který napomohl jeho vzniku.
Škodová Monika, Mgr. | dne 25.08.2016Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka