Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Zastupitelé jednali dlouhých sedm hodin

Vyšlo dne:23.06.2016
Autor: Šárka Mikulecká
Periodikum:Orlický deník

Žamberští zastupitelé v úterý přišli o první poločas fotbalového utkání mezi Českem a Tureckem. Jejich jednání, které začalo v 15 hodin, se protáhlo do desáté večerní.
Kromě "výbušného" tématu pěší zóna se zabývali stavbou zimního stadionu nebo rekonstrukcí budovy městského úřadu. Ve věci zimního stadionu jsou ve hře tři varianty: provizorní řešení, plnohodnotný stadion s využitím projektové dokumentace již realizované stavby nebo stavba "na míru". Zastupitelé odhlasovali, aby se dále jednalo o druhé variantě. Dále se přiklonili ke kompletní rekonstrukci úřadu, jež by měla obnášet zateplení včetně výměny oken, změnu osvětlení i hospodaření se vzduchem formou rekuperace. Město požádá o dotaci.
Ve věci znaleckého posudku týkajícího se kauzy pěší zóna zastupitelé vzali na vědomí zprávu místostarosty Oldřicha Jedličky, v níž vyzval vyčkat s dalšími kroky až do rozhodnutí ÚOHS o uložení pokuty. Přijato bylo také usnesení o podání trestního oznámení na neznámého pachatele kvůli zmaření dotace.
Škodová Monika, Mgr. | dne 23.06.2016Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka