Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Žamberští dobrovolní hasiči zvou na netradiční závody

Vyšlo dne:05.06.2016
Autor: Honza Kalous
Periodikum:Orlický deník

V sobotu 23. 7. 2016 ve 13 hodin bude ve sportovním a rekreačním areálu Pod Černým lesem zahájena netradiční soutěž „O putovní pohár starosty města Žamberka". Po dlouholeté pauze obnovují mladí žamberští hasiči tradici v novém kabátě.
„Nová žamberská pohárovka" se bude skládat ze dvou disciplín. V první disciplíně závodníci provedou netradiční požární útok, při kterém budou překonávat „bezpečnostní dveře s kódem" a mimo jiné zachraňovat malé dítě z automobilu. Druhá disciplína bude simulovat požár skladu CO, kdy závodníci musí přeskládat pytle s pískem z jedné palety na druhou. Následně naplnit džberové stříkačky vodou, sestřelit terče a závěrem transportovat jednoho člena týmu na nosítkách do cíle. Výsledné časy z obou disciplín budou sečteny a nejlepší týmy na stupních vítězů budou obdarovány hodnotnými cenami.
Soutěžící se mohou těšit na krásné ceny, jako jsou lezecká lana, survival paracordové náramky, hasicí přístroje, čelovky, sluneční brýle a další jiné hodnotné ceny získané díky štědrosti sponzorů a finanční podpoře města Žamberka.
Po ukončení závodů a vyhlášení výsledků bude zahájena Oldies párty s DJ Homerem, která bude pokračovat do ranních hodin. Přespolní závodníci mohou využít blízký kemp a zpáteční cestu odložit na druhý den.
Závěrem je důležité zmínit, že část výtěžku ze soutěže půjde na dobročinné účely. Více informací na: http://www.hasici-zamberk.8u.cz/c.z.html nebo hasicizamberk@seznam.cz
Škodová Monika, Mgr. | dne 06.06.2016Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka