Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Pozvánka na 20. žamberský Majáles a šansonový recitál

Vyšlo dne:29.04.2019
Autor: Monika Škodová
Periodikum:ORLICKÝ.net

Město Žamberk a Gymnázium Žamberk Vás zvou na jubilejní 20. ročník jarní studentské slavnosti Majáles 2019, který se koná 1. května 2019 na Masarykově náměstí v Žamberku.
Akce bude zahájena ve 14:00 hodin majálesovým průvodem od budovy Gymnázia Žamberk za účasti krále a královny Majálesu, žáků, studentů, učitelů žamberských škol, dechového orchestru ZUŠ Petra Ebena Žamberk a mažoretek z Lukavice. Na Masarykově náměstí pak bude následovat bohatý program. Vystoupí mažoretky z Lukavice, taneční skupina NEON, žáci ZŠ 28. října a samozřejmě studenti Gymnázia Žamberk. Připravena je spousta vtipných scének, nebude chybět Mrazík, koloběžkáři nebo třeba akvabely, zazpívá pěvecký sbor Viola. Závěr odpoledne bude patřit Pěveckému sboru Corale, který vystoupí v 16 hodin, a skupině InFlus (post punk/ grunge), která odstartuje své vystoupení v 17:00. Přijďte s námi oslavit 20. ročník studentské veselice!

Šansonový recitál
Město Žamberk a Gymnázium Žamberk Vás zvou v pátek 3. května 2019 od 19:00 hodin na šansonový recitál Markéty Burešové v doprovodu klavíristky Petry Bílkové v pivovaru Žamberecký kanec.
Markéta Burešová je výrazná mladá šansoniérka, která pochází z Rokytnice v Orlických horách a vystudovala víceleté gymnázium v Žamberku. Publikum si získává zejména svým uhrančivým projevem a nezaměnitelnou barvou hlasu. Spolu s pianistkou Petrou Bílkovou se šansonu věnují již jedenáct let a mají za sebou desítky koncertů po celé České republice i v zahraničí. V jejich repertoáru najdete písně autorské i světoznámé melodie, a to v češtině, angličtině i francouzštině. Milovníci šansonu by si tuto dvojici sršící energií, radostí a prožitkem rozhodně neměli nechat ujít!
Škodová Monika, Mgr. | dne 29.04.2019Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka