Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Muzeum Žamberk je přístupné i vozíčkářům

Vyšlo dne:09.12.2015
Autor: Monika Škodová
Periodikum:ORLICKÝ.net

Město Žamberk má pro své občany i turisty dobrou zprávu. Mezi bezbariérové objekty ve městě se nově může zařadit i městské muzeum.
Stavební úpravy probíhaly celý podzim a bezbariérový vstup byl slavnostně otevřen v pondělí 7. prosince za účasti představitelů města Žamberka, zástupce zhotovitelské firmy pana Matouše Pořického, ředitele společnosti Agrostav, a.s. Ústí nad Orlicí, Ing. Lenky Fránkové, vedoucí odboru regionálního rozvoje a územního plánování, a samozřejmě týmu městského muzea. Už v neděli 6. prosince otestoval bezbariérový vstup první vozíčkář, který díky stavebním úpravám mohl navštívit vernisáž XVI. vánoční výstavy a koncert pěveckého sboru Viola.

Budova muzea je nově přístupná pro vozíčkáře a kočárky z přilehlého parkoviště. Toto řešení bylo zvoleno šetrně tak, aby odpovídalo statutu kulturní památky. Použity byly tradiční přírodní materiály. Kromě výstavby 1,5 m široké a 18,5 m dlouhé rampy byla zpevněna a upravena plocha při jižní stěně muzea. Součástí provedených prací byla také dodatečná hydroizolace základů budovy na straně bezbariérové rampy a na stranách k parkovišti a ke kostelu. Základy byly odhaleny a očištěny, dodatečně zaizolovány proti vodě přiložením nopové folie, výkop byl opatřen drenážním odvětrávaným potrubím a zasypán propustným materiálem. Odvětrávací potrubí je nad terénem osazeno zastřešenými hlavicemi. Na realizaci projektu „Muzeum Žamberk – bezbariérové úpravy“ se finančně podílelo Ministerstvo pro místní rozvoj. Díky stavebním úpravám se muzeu podařilo vyřešit hned dva problémy – bezbariérový přístup a vlhkost historické budovy.
Škodová Monika, Mgr. | dne 14.12.2015Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka