Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Výrobce lokomotiv otevřel laserové centrum

Vyšlo dne:10.12.2015
Autor: Žamberk
Periodikum:ORLICKÝ.net

Řezací laserové centrum v minulých dnech v Žamberku slavnostně uvedla do provozu společnost CZ LOKO, která je největším výrobcem motorových lokomotiv v zemi. Toto plně automatické pracoviště se podílí na výrobě kabin, kapot, pneubloků, chladičů, nádrží a dalších kovových komponent lokomotiv a speciálních traťových vozidel.
Laserové centrum je vybaveno řezacím strojem pro řezání z kovových desek o rozměru 2 x 4 metry. Stroj je vybaven lineárními pohony a optickým vláknem pro řezání oceli o síle až 20 mm, nerezové oceli, hliníku, mědi, mosazi a pozinku.
"Vybudovali jsme pracoviště s nejmodernější technologií, které zrychlí výrobu a zvýší kvalitu našich kolejových vozidel. Díky investici bezmála 14 milionů korun je nyní výroba efektivnější a navíc se značně zlepšilo pracovní prostředí pro naše zaměstnance. Dokonalá přesnost výpalků usnadní následné výrobní operace – ohýbání, sváření, broušení a lakování,“ uvedl Josef Bárta, předseda představenstva a generální ředitel CZ LOKO.
"Mám upřímnou radost, když se firmám v našem městě daří, zvlášť když je to česká firma. Každá pracovní příležitost přinese městu vyšší bonitu a tady vidíme moderní a čisté pracoviště pro vysoce kvalifikované techniky a programátory. Přeji si, aby úspěch českých lokomotiv CZ LOKO stále rostl a s ním se rozšiřovala i pracoviště, jako je toto,“ řekl přítomným hostům starosta města Žamberk Jiří Dytrt při slavnostní zahájení.
Řezací centrum společnost CZ LOKO umístila do Žamberka, kde má provozovnu její dceřiná firma Letohradské strojírny, v níž má majoritní podíl. Strojírny se věnují v Letohradě opravám kolejových vozidel a v Žamberku kovovýrobě. Od roku 2006 se také podílejí na výrobě chladičů, nádrží, ochranných pluhů a kompletní kapotáži pro všechny výrobní řady lokomotiv včetně prototypů.
Vytíženost centra nyní přesahuje 70 %. Volnou kapacitu společnost nabídne pro kooperace s dalšími strojírenskými podniky.
Škodová Monika, Mgr. | dne 14.12.2015



Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka