Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Rozsvěcení vánočního stromu mělo kouzelnou atmosféru

Vyšlo dne:02.12.2015
Autor: Monika Škodová
Periodikum:Orlický deník

Žamberské náměstí ožilo 24. listopadu adventním jarmarkem a slavnostním rozsvícením vánočního stromu.
Ten je v okolí jako jeden z mála přírodně rostlý, jedná se o 18 metrů vysoký smrk pichlavý. V loňském roce ozdobily strom nové dekorace, které smrk zdobí i tento rok. Krásná výzdoba města se nově rozšířila o další vánoční motivy směrem ke kostelu a v Nádražní ulici. Také díky tomu, že napadla trocha sněhu, byla nálada vskutku vánoční.

Již ve 13 hodin začal na náměstí řemeslný jarmark, své zboží nabídlo 52 stánkařů. Již tradičně předvedl své umění kovář Jan Celer, k zakoupení byly dřevěné hračky a nádobí, keramika, svíčky, mýdla, vánoční věnce, vazby, ozdoby, textilie, medové perníky, koření, pletené a vlněné zboží, přírodní kosmetika, malované magnetky, košíky a proutěné výrobky. Nechyběly ani tradiční pochoutky – perníky, sýry, grilované speciality, frgále, trdelník, horká medovina, punč, víno i mošt a mnoho dalšího.

V 15 hodin odstartoval pestrý program: na scéně se postupně vystřídala ZUŠ Petra Ebena Žamberk, Gymnázium Žamberk, směs tradičních i moderních skladeb předvedl skvělý dechový orchestr ZUŠ Králíky. Od 17 hodin pódium patřilo ZŠ 28. října, která návštěvníky provedla až k vrcholu dne, slavnostnímu rozsvícení vánočního stromu. Příjemně prožité svátky vánoční popřál občanům starosta města Jiří Dytrt i místostarosta Oldřich Jedlička.

Kouzelná vánoční výzdoba rozzářila Žamberk, nezbývá než všem popřát klidné a pohodové vánoční svátky a poděkovat za úžasnou atmosféru všem návštěvníkům včerejší akce a zejména těm, kdo se podíleli na doprovodném programu!

Monika Škodová
Kultura a propagace města
Škodová Monika, Mgr. | dne 03.12.2015Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka