Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Deštivé dny spláchly Žamberk

Vyšlo dne:03.12.2015
Autor: FIDIKO
Periodikum:ORLICKÝ.net

Historicky nejúspěšnější drama divadla Ungelt se představilo v Žamberku. Zcela vyprodané Divišovo divadlo odměnilo neskutečné herecké výkony bouřlivými ovacemi vestoje!
Herecký koncert Davida Švehlíka a Richarda Krajča, který za roli v této hře získal cenu Thálie 2012, si vysloužil bouřlivý potlesk a standing ovation. Do posledního místa vyprodané divadlo očekávalo skvělé představení a dostalo – slovy Richarda Krajča – zážitek přímo „masakrózní“.

Deštivé dny jsou hrou o poutu mezi rozdílnými povahami, o vině, lásce, odpuštění – to vše v příběhu dvou celoživotních kamarádů a nyní policistů z chicagské periferie. Stereotyp všedního dne obou přátel se jednoho dne změní v lidskou tragédii, sled událostí, náhod, emotivních rozhodnutí rozbije jejich životy na kousky a nic už nebude jako dřív.

„Tento mimořádně emotivní příběh nepotřebuje zástup herců, nákladné kostýmy a kulisy, úplně stačí dvě židle, tři pistole, pytel na odpadky a naprosto přesvědčivý výkon obou skvělých herců, kteří ze sebe vydají úplně všechno.“ říká k představení paní Alena Urbánková, programová ředitelka divadla.

Oba hrdinové se dostanou do chvíle bodu zlomu, kdy se naplno projeví jejich charakter a v průběhu děje se jejich role postupně vyměňují. Je to jedinečná sonda do duší obou postav. Kdo čekal happy end, nedočkal se, s husí kůží ale odcházel zaručeně!
Škodová Monika, Mgr. | dne 04.12.2015Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka