Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Vrchol divadelní sezony: Deštivé dny spláchly Žamberk

Vyšlo dne:06.12.2015
Autor: Monika Škodová
Periodikum:Orlický deník

Richard Krajčo a David Švehlík v historicky nejúspěšnějším dramatu divadla Ungelt. Zcela vyprodané Divišovo divadlo odměnilo neskutečné herecké výkony bouřlivými ovacemi vestoje!Herecký koncert Davida Švehlíka a Richarda Krajča, který za roli v této hře získal cenu Thálie 2012, si vysloužil bouřlivý potlesk a standing ovation. Do posledního místa vyprodané divadlo očekávalo skvělé představení a dostalo – slovy Richarda Krajča – zážitek přímo „masakrózní".
Deštivé dny jsou hrou o poutu mezi rozdílnými povahami, o vině, lásce, odpuštění – to vše v příběhu dvou celoživotních kamarádů a nyní policistů z chicagské periferie. Stereotyp všedního dne obou přátel se jednoho dne změní v lidskou tragédii, sled událostí, náhod, emotivních rozhodnutí rozbije jejich životy na kousky a nic už nebude jako dřív. „Tento mimořádně emotivní příběh nepotřebuje zástup herců, nákladné kostýmy a kulisy, úplně stačí dvě židle, tři pistole, pytel na odpadky a naprosto přesvědčivý výkon obou skvělých herců, kteří ze sebe vydají úplně všechno," říká k představení Alena Urbánková, programová ředitelka divadla.
Oba hrdinové se dostanou do chvíle bodu zlomu, kdy se naplno projeví jejich charakter, a v průběhu děje se jejich role postupně vyměňují. Je to jedinečná sonda do duší obou postav. Kdo čekal happy end, nedočkal se, s husí kůží ale odcházel zaručeně!
Škodová Monika, Mgr. | dne 07.12.2015Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka