Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Druhý den prezident zavítal do Žamberka a na Králicko

Vyšlo dne:04.11.2015
Autor: Pardubický kraj
Periodikum:ORLICKÝ.net

Druhý den své třídenní návštěvy Pardubického kraje zahájil prezident Miloš Zeman v Žamberku. Setkal se s představiteli města včele se starostou Jiří Dytrtem a rovněž v Divišově divadle s občany Žamberku.
Prezident zde hovořil s občany Žamberka především o nízké nezaměstnanosti či valorizaci důchodů, přičemž vyjádřil naději, že důchody by v příštích letech měly pravidelně růst. Otázky občanů směřovaly například na prolomení těžebních limitů a situaci islámského státu. „Cílem každé země a tedy i České republiky by měla být snaha chránit své vlastní hranice,“ řekl prezident. Stejně jako v jiných městech i v Žamberku dekoroval prapor města pamětní stuhou prezidenta republiky. Navštívil také firmu Bühler CZ, kde se setkal jak s vedením společnosti, tak diskutoval se zaměstnanci a učni.

Související články:
Prezident zavítal do strojírenské firmy, odvezl si malého robota

Na pracovním obědě v hotelu Vista v Dolní Moravě hovořil s podnikateli Pardubického kraje a starosty mikroregionu. Diskuze směřovala především na dopravní obslužnost oblasti Králicka, ale hovořilo se také o zákonu o veřejných zakázkách a o připravované investici společnosti Foxconn v Pardubicích. Prezident se zde seznámil se historií tohoto turistického rezortu.
V Prostřední Lipce ho pak čekala prohlídka pěchotního srubu K-S 14 a položení květin k bustě četaře Arnošta Hrada, návštěva Vojenského muzea Králíky a setkání se zástupci vlastníků a provozovatelů pevnostních objektů v Králické pevnostní oblasti. Večerní program patřil obyvatelům Jablonného nad Orlicí.
Škodová Monika, Mgr. | dne 06.11.2015Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka