Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Mobilní rozhlas (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

JamRock patří k nejlepším velkým festivalům u nás

Vyšlo dne:10.06.2016
Autor: tisková zpráva
Periodikum:Orlický deník

Zvětšení areálu JamRocku prospělo. Jinak by musel praskat ve švech. Letošní již 9. JamRock se obešel bez tradičních jmen, která čteme všude v republice, a nahradil je novými zajímavými kapelami jak ze zahraničí, tak i z tuzemska.
Z line-upu nejvíc čněl programový "úlet" Vivaldianno Michala Dvořáka a Jaroslava Svěceného. Když s epódium zaplnilo symfoniky, rozsvítila se projekce, mnohatisícový dav ani nedutal. Když potom celé těleso zahrálo, diváci šíleli. Byl to jednoznačný úspěch a pro mnohé ohromné překvapení i nadšení.
Největší srocení diváků nastalo v sobotu, kdy Wohnout zahráli a pozvali si legendu české popové muziky Evu Pilarovou, která v rockerské kožené bundě svým skvělým hlasem i ve svých 76 letech nadchla nejen pamětníky, ale i šestnáctileté diváky! Divokej Bill byl uveden pořadateli symbolicky - zapálením sedmimetrové kytary jako pocta muzice. byl to ten nejlepší vrchol festivalu, jaký si diváci mohli užít.
Ale zpět na začátek. Páteční odpoledne i večer byly věnovány tvrdším kapelám. Zahrály kapely Torr, Dymytry, nadšení sklidil vynikající Debustrol a nejvíc metalovo-punkových fanoušků si přitáhl Harlej. Nicméně plno měl i Root. třetí stage se věnovala rapu a hip-hopu. Hip-Hopery jako Ektor, Vladimír 518, ale i ATMO a další doplnily výborné skupiny jako punkoví NVÚ nebo místní The Complication. Páteční vrchol patřil Třem sestrám.
"Chtěli jsme letos udělat program malinko odlišně a musím se přiznat, že jsem z toho měl obavy, ale jak se ukázalo, ještě dokáže divák ohodnotit kvalitní muziku, i když ji úplně nezná a nemá ji naposlouchanou. Neklamným důkazem toho byl americký Everlast, který doslova nadchnul přítomné a svým hutným hlasem výbornou muzikou potvrdil oprávněnost ocenění Grammy, které dostal, když hrál se Santanou, nebo úplně neznámí Dánové Blended Brew, kteří odvedli skvělý výkon jak po stránce hlasové, tak i show, kterou dělali.
To vůbec nemluvím o finských Steven Seagulls, kteří předělali světové skladby například od Metallicy, ACDC, Rammstein, Led Zeppelin a dav doslova rozbili! S Dány i Finy jsem se domluvil na další spolupráci. Ta programová výjimečnost byla naplánována taky s ohledem na příští rok, kdy JamRock oslaví desáté výročí a je koncipován tak, že to budou moci diváci zvolit, koho chtějí z těch asi pěti set kapel, které za uplynulých deset let v Žamberku vystoupily. A dá se předpokládat, že to budou ty nejznámější, a tak jsme chtěli, aby ten letošek přinesl jakousi inovaci a trochu čerstvého vzduchu. Samozřejmě při zachování hudebních jistot," říká dramaturg festivalu Libor Pavlata.
Ohromný úspěch sklidila Jasná Páka s Davidem Kollerem, mladší část diváků byla nadšena i Voxelem, Pavlem Caltou, který vystoupil v neděli na JamFolku mezi legendami folku a bluegrassu, jako je Robert Křesťan. Na JamFolku zazářili i Spirituál Kvintet, kapela, která působí déle než Rolling Stones - totiž 55 let!
Naplno taky pracovali v dětském vloženém areálu Jamík, který organizovali za pomoci Královéhradeckého kraje a několika partnerských firem pracovníci ze systému Dětské pasy. Každoročně počet dětí narůstá o několik set a každý rok zde připravují divadla, pohybové aktivity, ohňovou show a další...
Jam Rock se letos velmi vydařil a se svojí pověstnou atmosférou, čistotou a tradičně zajímavým výběrem nejlepších kapel z Čech i zahraničí patří k nejlepším velkým festivalům v České republice.
Škodová Monika, Mgr. | dne 01.07.2016Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka