Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Žena za pultem 2 v Divišově divadle Žamberk

Vyšlo dne:07.09.2015
Autor: FIDIKO
Periodikum:ORLICKÝ.net

Oldřich Kaiser a Jiří Lábus v legendárním divadelním představení režiséra Davida Drábka se představí v Žamberku.
Jestli existuje definice „divadelního hitu“, pak ji určitě splňuje tato horká novinka divadla Kalich. Hra si svou premiéru odbyla 23. září 2014 a od té doby sklízí jeden úspěch za druhým!
Jestli existuje definice „divadelního hitu“, pak ji určitě splňuje tato horká novinka divadla Kalich. Hra si svou premiéru odbyla 23. září 2014 a od té doby sklízí jeden úspěch za druhým!

Jeden z nejúspěšnějších divadelních autorů současnosti Petr Kolečko, napsal na tělo hereckým legendám Jiřímu Lábusovi a Oldřichu Kaiserovi tuto „vizionářskou komedii“. Exluzivní autorský tým doplňuje výrazná režisérská osobnost David Drábek.

Prodavačka Jiřina čeká o volebním víkendu za pultem malého koloniálu na návrat starých časů. Věří, že komunisté volby vyhrají a pro jistotu se učí, jak se řekne vlašák a rohlík čínsky.

"Hra si pohrává s perverzní poetikou na hraně nevkusu z komunistické Ženy za pultem, pohrává si s bulvárním divadlem, k němuž se docela hrdě hlásí, na druhé straně si myslím, že je to pokus o nějaký přesah," vysvětluje Petr Kolečko, že jen bavit nebylo cílem tvůrců. Nesnažili se ale o politický kabaret trefující se do aktuálních kauz, spíše o obecnější sdělení. "Nejvíc se mi líbila poetika životních mouder zpoza vlašského salátu, a když jsem pak na tom začal pracovat, vyvinulo se z toho spíš něco o české povaze v průřezu režimů," upřesnil.

To vše uvidíte na jevišti Divišova divadla v Žamberku už ve středu 9. září. My jen doplníme, že Oldřich Kaiser s Jiřím Lábusem se představí hned ve čtyřech rolích. Svérázné dámy, jaké umí vytvořit jen tihle dva herci suverénně měnící pohlaví jako kostýmy, ve hře excelují.
Škodová Monika, Mgr. | dne 08.09.2015Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka