Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Ohlédnutí za Ejhle, loutka 2015

Vyšlo dne:08.09.2015
Autor: Johana Vaňousová
Periodikum:ORLICKÝ.net

21.–22. srpna proběhl v Žamberku ku radosti všech milovníků loutek, hudby a umění vůbec již osmý ročník festivalu Ejhle, loutka.
Program odstartoval renomovaný pražský soubor Vosto5, který navštívil Ejhle, loutku poprvé, a díky svému představení Slzy ošlehaných mužů získal jistě mnoho nových žamberských příznivců. Plynule navázala kapela DVA, kterou netřeba představovat. Jsme rádi, že jejich cesta vedla z newyorských a australských klubů právě do žamberské textilky Vonwiller a spol. Páteční program ukončili diváci procházkou mezi poetickými lampiony Hanky Voříškové.

Odpolední sobotní program patřil tradičně dětem. U kapličky Pod Suticí na ně čekaly pohádky souborů Studio DAMÚZA, Buchty a loutky, divadlo Minor a jako každý rok výtvarná dílna. Nechybělo bohaté občerstvení, kavárna a divadelní budka s produkcí žáků LDO ZUŠ Žamberk. Večerní program se pak opět přesunul do továrny Vonwiller a spol., kde po komentované prohlídce Muzea starých strojů zazpívaly Jelení loje. Následoval divadelní maraton – verneovka v podání Tomáše Hájka, poetické Škoda času od divadla Rámus z Plzně, další várku poezie, tentokrát learovské, nám dodalo svitavské Céčko. Vrcholem bujaré zábavy byl Automat na filmy Buchet a loutek.

Kdybychom chtěli shrnout Ejhle, loutku v číslech: skoro 600 diváků se mohlo během dvou dnů těšit ze 14ti divadelních představení, 2 koncertů a jedné rozsáhlé výstavy.

Ráda bych touto cestou poděkovala spoluorganizátorům z Lay.no, všem padesáti účinkujícím, Městu Žamberk, Pardubickému kraji a všem sponzorům za finanční podporu, továrníkům Martinu Holotovi a Zorce Střelcové, Tiskárně Kerschbaum, Fidiku, Technickým službám a v neposlední řadě všem návštěvníkům, na které se budeme zase těšit 19.–20. srpna 2016!

Za spolek Lay.no

MgA. Johana Vaňousová
Škodová Monika, Mgr. | dne 08.09.2015Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka