Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Pohár hejtmana Pardubického kraje: Cerekvice - Žamberk 5:1

Vyšlo dne:04.08.2015
Autor: redakce
Periodikum:Orlický deník

Po vyrovnaném úvodu utkání se do vedení dostali zcela zaslouženě domácí po krásné šibenici nového muže ve své sestavě P. Malého - 1:0. Slavoj soupeře přehrával a do poločasu mohl vedení navýšit, jenže Šeda v jasné pozici zamířil vedle.
Po změně stran se domácí dočkali a Uher skóre vylepšil po krásné kombinaci. Potom převzali lehce iniciativu hosté a po brance Peška snížili na 2:1. To ale bylo z jejich strany všechno. V závěrečných deseti minutách předvedl Slavoj kanonádu, svoji druhou branku přidat Uher a po dvou pěkných trefách dalšího novice Hovorky vypráskal rivala zvučného jména vysoko 5:1.
Dobře zachytal brankář domácích Vojtěch Vostrčil (ročník 2000) a ukázal, že s ním Cerekvice může do budoucna počítat.

Fakta - branky: Uher 2, Hovorka 2, Malý - Pešek. Rozhodčí: Šlor. ŽK: 2:2. Diváci: 150. Poločas 1:0.

Cerekvice: Vostrčil - Šeda, Kříž, Plachta, Oliva - Hovorka, Růžek, Lorenc, Malý (74. Jelínek), Kusý (67. Žukovský), - Uher (83. Pražák).

Žamberk: Vanický - Molnár (80. Ulrych), Stejskal, Třináctý, T. Kotyza - Pirkl, Pecháček (46. Pešek), Trejtnar (72. Menzel), Rous - P. Huška, Vávra.