Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

V pátek z osmnácti míst startuje Cyklo Glacensis

Vyšlo dne:14.05.2015
Autor: Redakce
Periodikum:Orlický deník

Orlickoústecko – V pátek odstartuje 14. ročník mezinárodní cyklistické akce Cyklo Glacensis 2015. Připravuje ho Region Orlicko – Třebovsko ve spolupráci se Sdružením obcí Orlicko, mikroregiony Vysokomýtsko, Lanškrounsko, městy Choceň a Náchod, DSO Regionem Orlické hory a s okresem kladským. Akce zahájí cykloturistickou sezonu v česko-polském příhraničí.
„Orlicko se v posledních letech stalo rájem cyklistů a česko-polské pohraničí ožívá čilým turistickým ruchem v zimě i v létě. Cyklo Glacensis je jednou z tradičních akcí, která pomáhá při propagaci tohoto regionu a za to bych rád jejím organizátorům poděkoval," uvedl hejtman Martin Netolický. Cyklojízda se opakovaně koná pod záštitou 1. náměstka hejtmana Pardubického kraje Romana Línka. Ten letos pojede úsek ze Štítů přes Červenou Vodu a Králíky do Dolní Moravy. „Dobře si pamatuji osobní zážitky z prvních ročníků. Pro netrénované cyklisty jde o docela náročný terén a důležité je také to, jak vyjde počasí," zavzpomínal Roman Línek a dodal: „Tady ale nejde o to, kdo dojede první, ale o to, aby příznivci cykloturistiky a občané z obou stran východočesko-polského pohraničí prožili příjemný společný čas. Chceme upozornit na to, jak je tu krásně a že kromě Divoké Orlice nás dnes s polskými sousedy již nic nedělí."
Akce se zúčastní 18 týmů. V pátek vyjedou z osmnácti různých míst – startuje se z Ústí nad Orlicí, České Třebové, Brandýsa nad Orlicí, Chocně, Žamberka, Králík, Lanš-krouna, Vysokého Mýta, Náchoda a Bačetína. V každém týmu pojede deset cyklistů a po různých trasách dojedou do cíle v Dolní Moravě. Každý účastník získá na památku tričko a štítek na kolo s logem Cyklo Glacensis 2015.
Akci od prvního ročníku vedle Pardubického kraje podporuje také Královéhradecký kraj. „V oblasti cykloturistiky má Královéhradecký kraj obrovský potenciál, který se dlouhodobě snažíme využít. Podporujeme výstavbu cyklostezek i navazující infrastruktury. Kraj také přispívá na vydávání cyklomap a hradí provoz cyklobusů, jež občanům i návštěvníkům usnadňují poznávání přírodních i kulturních skvostů našeho regionu. Zároveň se však snažíme motivovat veřejnost, aby kola více využívala jako standardního dopravního prostředku," řekl hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc.
V cíli na chatě Terezce jsou pro účastníky připraveny sportovní hry na motivy Her bez katastru a večerní společenský program.
Foglová Petra, Bc. | dne 15.05.2015Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka