Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Majáles, studenstké oslavy jara, už klepou na dveře

Vyšlo dne:29.04.2015
Autor: Redakce
Periodikum:Orlický deník

Majáles (v překladu z latiny "májové, květnové") jsou studenstké oslavy příchodu máje, oslava krás studenstkého života. tradice je doložena už od dob rozmachu univerzit v 15. století, a již tehdy se ustálil zvyk tolerovat studentskou recesi, a to i provokativní.
Masarykovo náměstí, Žamberk
1.5. od 14 hodin
Majáles 2015
Studentské oslavy jara jsou v dnešním pojetí jakousi oslavou krás studentského života a prezentace studentských dovedností. V Žamberku bude tato slavnost tradičně patřit 1. květnu.
Ve 14 hodin povede dechový orchestr Základní umělecké školy Petra Ebena majálesový průvod od místního gymnázia na Masarykovo náměstí, kde letošní král s královnou zahájí majálesovou estrádu. Na ní se podílí Gymnázium Žamberk společně s dalšími žamberskými školami a těšit se můžete na nespočet pestrých vystoupení všemožných stylů a žánrů.
Na odpolední program plynule naváže od 16 hodin hudební festival Mafest, na kterém Vám zahraje olomoucká kapela Live Music Superheroes, nacházející se někde mezi gypsy jazzem, swingem, balkánem, folklorem nebo kletzmerem. Po jejich hudební smršti nastoupí přespolní partička Ready Mate, žánrově spadající do Progressive Rock Crossover, kteří neméně energicky zakončí žamberské první květnové odpoledne.
Součástí akce je také doprovodná Výstava studentských prací, kterou můžete spatřit od 1. do 31. května v Divišově divadle.
Foglová Petra, Bc. | dne 04.05.2015Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka