Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Housenka - Dance party

Vyšlo dne:12.04.2015
Autor: Fletch
Periodikum:ORLICKÝ.net

Byl pozdní večer, první máj, večerní máj, byl House music čas... Na prvního máje si přijdou na své nadšenci tohoto hudebního stylu. Přivážíme vám legendu české taneční scény, rezidenta klubů a nocí, Dje, který hrál po boku takových jmen, jakými jsou například Chemical Brothers, Underworld, Jazzanova, Westbam, Carl Cox a další... Je nám ctí vám představit mistra Housu a tím je Dj Loutka.
Májovou noc si zahraje i Dj Mulli, který dokáže vytvořit svým vytříbeným hudebním vkusem nevídanou atmosféru a po boku Loutky nám oba pánové zajistí velký hudební zážitek.

Těšte se na plný bar výborných drinků, posílený zvuk a příjemné prostředí.


KDY?: 1. květen v 21:00 hod.
KDE?: DISCO Rotace Žamberk, Nádražní 1135


A teď trošku vzdělání:

House music se objevila počátkem 80tých let a to v Chicagu. Tehdejší Disco se obohatilo o nové zvuky a to díky tzv. Drum machines. Vznikaly tak nové tóny, které crowd v klubu přiváděl k šílenství. Tzv. Housové opojení. Vůbec první songy se výráběli pouze formou míchání disca s drum machines dohromady a prodlužování určitých hudebních částí. Podle reakce publika DJ přicházeli postupně na nové hudební dimenze. Postupem času je "napadlo" nové tracks začít nahrávat. Nikdo tehdy netušil co je to za hudební žánry a tak se tomu pouze říkala "House music" ta hudba co se hraje v domě(klubu). Postupem času se do nahrávek začalo i zpívat a hudba se začala šířit do Detroitu a Londýna. Začali vznikat i nové směry jako např. Soulful, Deep House, Tech house, Electro house, Jump house...
a zbytek příběhu je na knihu:)
Foglová Petra, Bc. | dne 13.04.2015Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka