Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Do školy nejen pro vědomosti! Některé rozšiřují svou nabídku

Vyšlo dne:03.03.2015
Autor: Redakce
Periodikum:Orlický deník

Několik novinek čeká od nového školního roku na žáky některých škol zřizovaných Pardubickým krajem. Nových názvů se dočkají dvě střední školy, u jiných se změní vyučované obory či náplň činnosti. Změny schválilo zastupitelstvo Pardubického kraje.
„Střední škola zdravotnická Ústí nad Orlicí vyučuje i obor sociální činnost, ten ale současný název školy nezohledňuje. Od prvního září proto ponese jméno Střední škola zdravotnická a sociální Ústí nad Orlicí," uvedl vedoucí odboru školství a kultury Martin Kiss.

Nabídnou i služby pro veřejnost

Střední odborné učiliště opravárenské Králíky bude moci poskytovat i praktické služby veřejnosti a získávat tak finance do svého rozpočtu. Mezi nově povolené doplňkové činnosti patří například umělecko-řemeslné zpracování kovů, údržba motorových vozidel, ubytovací služby, mimoškolní výchova a vzdělávání, pořádání kurzů nebo hostinská činnost. Škola tak bude moci lépe využít své hospodářské možnosti a odbornost svých zaměstnanců.

Podnikavý gympl v Žamberku

Také Gymnázium Žamberk se vydalo na cestu rozšíření poskytovaných služeb. Mezi jeho doplňkové činnosti bude patřit polygrafická výroba, vydavatelská činnost, knihařské a kopírovací práce, výroba, rozmnožování, distribuce, prodej, pronájem zvukových a zvukově-obrazových záznamů, ale také provozování kulturních, kulturně vzdělávacích a zábavních zařízení, pořádání kulturních produkcí, zábav, výstav, veletrhů a přehlídek.

Získané mimorozpočtové zdroje gymnázium použije na zkvalitnění výuky, například pořádání koncertů pěveckého sboru a vydání CD pěveckého sboru, pořádání maturitních plesů či vydávání školního almanachu.
Foglová Petra, Bc. | dne 04.03.2015Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka