Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Žádaní obráběči se mají kde učit

Vyšlo dne:06.03.2015
Autor: Redakce
Periodikum:Orlický deník

Kus práce je za všemi stranami, které pomohly k rozjezdu nového oboru Obráběč kovů ve Střední škole obchodu, řemesel a služeb v Žamberku.
Memorandum 27. února slavnostně podepsali a originální dort rozkrojili (na snímku zleva): ředitelka školy Zuzana Pecháčková, hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, ředitel Bühler CZ Žamberk Jiří Appeltauer, starosta Žamberka Jiří Dytrt. Od září ve škole i ve městě vedle žáků oborů kuchař, truhlář či instalatér budete potkávat i žáky – obráběče. A co víc, po vyučení zajistí sebe a v budoucnu své rodiny, protože práci ti šikovní budou mít – v Bühleru. Přihlášky podávejte do školy do 15. března.

„Duální vzdělávání ve smyslu přiblížení výuky a praxe představuje pro odborné střední školství nejen kraje perspektivní budoucnost," prohlásil hejtman Martin Netolický. „Dnes uchazeč, zítra student, pozítří zaměstnanec, to je podle mého jasná motivace, proč využít spolupráce zavedené společnosti a školy, která se potýkala s poklesem studentů," uvedl hejtman. „Optimalizovat a zavírat školy umí každý, ale hledat řešení ve složité situaci chce spoustu energie a jsem rád, že se toto řešení podařilo najít, a doufám, že do budoucna bude vzorem pro ostatní," dodal Martin Netolický.
Foglová Petra, Bc. | dne 09.03.2015Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka