Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Do Metropolitní opery v New Yorku bez letenky!

Vyšlo dne:11.02.2015
Autor: Fidiko
Periodikum:ORLICKÝ.net

V rámci tzv. Malého předplatného uvedeme exkluzívní záznamy z možná nejlepší světové operní scény: Metropolitní opery New York. Ty nejslavnější klenoty operního světa (mimo jiné nepřekonatelnou Bizzetovu Carmen, nebo dechberoucí Dvořákovu Rusalku) uvidíte ve špičkové digitální HD kvalitě a s pohlcujícím prostorovým 5.1 zvukem.
Neuvěřitelně výpravnou a sofistikovanou scénu, která patří k představením v the Met stejně jako ohromující pěvecké výkony, si divák bude moci poprvé vychutnat i z dosud neviděných úhlů a blízkosti.

Novinkové abonmá uvede na prknech Divišova divadla 10. dubna 2015 od 19.00 hod. svými slovy zajímavý host z operního světa a hned poté Rusalka Antonína Dvořáka, kde zazáří americká sopranistka Renée Fleming. Od jara až do podzimu si tak mohou diváci užít jedinečné zážitky z Metropolitní opery, aniž by museli cestovat do zahraničí. Dalšími operami, které uvidíte, budou Pucciniho Turandot, Don Giovanni V.A. Mozarta a celý cyklus ukončí v listopadu Bizetova Carmen.Všechny záznamy kombinují špičkové operní umění s nejmodernějšími technologiemi.

Uvidíme je ve vysokém obrazovém rozlišení HD, zvuk je přenášen v prostorovém šestikanále 5.1. Oko kamery se během přenosu dostane podstatně blíže k dění na jevišti než oko diváka, byť sedícího na těch nejlepších místech přímo v Metropolitní opeře.

Diváci si tak v kinech mohou vychutnávat úžasné detailní záběry, které by v samotné Met nikdy neviděli, a které jim zajišťuje více než deset kamer zaznamenávajících představení. Výsledkem kombinace bezchybně zvládnutého filmového řemesla a výsostného interpretačního umění zpěváků, režisérů, dirigentů, hudebníků a dalších umělců Metropolitní opery pak je, jak napsala MF Dnes: „magické a vášnivé drama“. Ke každé projekci záznamu se pro diváky tiskne večerní program (s popisem děje opery, pěveckým i hudebním obsazením). Grafika i text české verze programu je z velké části totožný s originálním programem Metropolitní opery.

Slavnostní atmosféru večerů podtrhne i možnost lehkého občerstvení.

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK JIŽ NYNÍ V KANCELÁŘI DIVIŠOVA DIVADLA A NA TELEFONU 465 614 583.
Foglová Petra, Bc. | dne 12.02.2015Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka