Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

V Žamberku ocenili mladé talenty

Vyšlo dne:25.02.2015
Autor: Žamberk
Periodikum:ORLICKÝ.net

V pondělí 23. února 2015 se v Divišově divadle uskutečnil desátý ročník slavnostního předávání ocenění talentované mládeži do 19 let za mimořádné výsledky dosažené v oblasti sportu, kultury a vědomostí za uplynulý rok – TALENT 2014.
Letos se nominovalo celkem 85 talentů v šesti kategoriích, z nichž bylo 13 v kategorii Sport do 14 let; 13 v kategorii Sport 15 – 19 let; 4 nominace (celkem 40 osob) v kategorii Sport a pohyb družstva; 7 v kategorii Hudba; 3 jednotlivci, 1 dvojice a 1 trojice v Literárně dramatické kategorii a 6 jednotlivců a 2 dvojice v kategorii Vědomosti.

Udílení cen již tradičně moderoval Martin Mimra a všichni nominovaní dostali pamětní listy a věcné dary z rukou starosty města Jiřího Dytrta a místostarosty Ing. Bc. Oldřicha Jedličky. Ti nejlepší pak převzali diplomy a keramické ceny.

O kulturní doprovodný program se zasloužili žáci Základní umělecké školy Petra Ebena Žamberk a Střediska volného času, Animo, Žamberk. Diváci vyslechli žesťové zahajovací fanfáry pod vedením Richarda Heckenbergera, na kytaru zahrál Zdeněk Železo, na saxofon Filip Krejčí (za doprovodu Jana Hovorky a Zdeňka Kotláře) a literárně dramatický obor byl zastoupen přednesem Tomáše Sourady. Zatančila Taneční skupina Neon – kategorie DVK 1 a za Divadelní soubor vystoupili Markéta Šámalová a Filip Jedlička. Závěr večera již tradičně patřil filmu Domova pod hradem Žampach „Lásku hory přináší“, se kterým soutěžili na mezinárodním filmovém festivalu Mental Power Prague Film Festival, na němž snímek získal 4 nominace v kategoriích: Kamera, Scénář, Vedlejší mužská role a Hlavní ženská role.

Děkujeme všem rodičům, pedagogům a trenérům, kteří svým přístupem dopomohli nominovaným k takovým úspěchům. Velký dík patří také organizacím, které pro volnočasové činnosti dětí a mladých vytvářejí potřebné podmínky.
Foglová Petra, Bc. | dne 26.02.2015Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka