Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Proč a jak trénovat paměť?

Vyšlo dne:14.03.2017
Autor: Jana Hlaváčová
Periodikum:ORLICKÝ.net

Česká společnost pro trénování paměti a mozkový jogging pořádá již 9. Národní týden trénování paměti. Letos již podruhé se k přednáškám v celé republice připojí i Městská knihovna Žamberk přednáškou Martiny Wilhelmové (certifikovaný trenér paměti I. stupně) o trénování paměti s ilustračním nácvikem jedné techniky. Setkání se koná ve čtvrtek 16. března od 17 hodin, vstupné je zdarma.
Trénování paměti obnáší výklad a nácvik paměťových strategií – mnemotechnik – a jejich používání při nejrůznějších činnostech v každodenním životě, cvičení pro různé poznávací funkce, vybavování z dlouhodobé paměti, zrakově prostorovou orientaci, logický úsudek.

Pro koho je trénování paměti vhodné?
Pro širokou veřejnost všech věkových kategorií, ale i děti a studenty s obtížemi při učení, matky na mateřské dovolené, seniorskou populaci, také pro osoby trpící různými formami oslabení paměti.

Trénování paměti není osamělou aktivitou u počítače. V Městské knihovně právě probíhá kurz pro pokročilé a na podzim připravujeme nový kurz pro začátečníky. Nyní máte možnost si trénování paměti nezávazně vyzkoušet a pokud se vám zalíbí, na podzim se můžete přihlásit. Vězte, že počáteční nedůvěra ve vlastní schopnosti bude brzy překonána a zvýšené sebevědomí má pozitivní vliv na další život. Během trénování paměti lze také najít nové přátele se společnými zájmy a rozšířit tak své společenské kontakty.
Škodová Monika, Mgr. | dne 14.03.2017Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka