Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Skvělá návštěva viděla v derby výborný hokej

Vyšlo dne:13.11.2014
Autor: Redakce
Periodikum:Orlický deník

Tahákem třetího kola Okresní hokejové ligy bylo derby mezi Dlouhoňovicemi a Žamberkem.
HC Dlouhoňovice – SK Žamberk 8:4 (2:1, 0:2, 6:1)
Branky: Doležal (Matyáš), T. Plundra, T. Plundra (Matyáš), Matyáš (Doleček), Matyáš (Doležal), Bříza, Macháček (Baier, Doleček), Doležal (M. Keprta) – T. Brožek (Pokorný, Vítek), M. Brožek (Vencl, Kubíček), Pokorný (Chmelan), Pokorný. Rozhodčí: Jiří Hlava – Jakub Hlava, Zezulka. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:3. Oslabení: 0:1. Diváci: 250.

Bez ohledu na umístění týmů v tabulce není v okresní lize atraktivnějšího utkání než derby Dlouhoňovice – Žamberk. Před výbornou diváckou návštěvou bylo v Rychnově nad Kněžnou odehráno napínavé utkání, ve kterém měly Dlouhoňovice sice opticky více ze hry, ale výsledek byl po většinu utkání velmi vyrovnaný.
Žamberk se po využité přesilové hře dostal do vedení, domácím se však ještě do konce první třetiny podařilo skóre otočit na 2:1. V prostřední části hry byly Dlouhoňovice rozhodně aktivnější a zahodily několik vyložených šancí, naopak Žamberk využil dvě ze tří střel, které vyslal za druhou třetinu na soupeřovu branku, a utkání otočil na 2:3. Do třetí části vstupovali domácí nabuzeni, že z herní převahy musí něco vytěžit a utkání otočit. V úvodu závěrečného dějství byl po brejkové situaci ve vlastním oslabení faulován hostující útočník a sám postižený následným proměněným trestným střílením poslal Žamberk do vedení 4:2. Dlouhoňovičtí rozhodně zbraně nesložili a za podpory skvělých fanoušků byli hnáni do útoku. Odměnou jim bylo šest vstřelených branek, které derby otočily a po zásluze mohli domácí slavit první letošní vítězství v základní hrací době.