Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Dědečkova dílna občanského sdružení CEMA Žamberk má úspěch

Vyšlo dne:04.08.2014
Autor: CEMA Žamberk
Periodikum:ORLICKÝ.net

Šikovní senioři byli ochotni se podělit o své zkušenosti a dovednosti v novém kroužku Dědečkova dílna. Chlapci se během 6 měsíců naučili pracovat s různými nástroji i materiály, vyrobili si mnoho zajímavých výrobků a získali spoustu zážitků a cenných rad.
Projekt Dědečkova dílna vznikl díky Burze filantropie, kterou uspořádala Koalice nevládek Pardubicka za podpory Pardubického kraje v říjnu roku 2013 v Ústí nad Orlicí. Investoři z řad podnikatelů a zástupců veřejné správy zde hodnotili projekt Dědečkova dílna, který byl vybrán k prezentaci z řady projektů neziskových organizací. Na realizaci projektu přispěli Konzum, obchodní družstvo - „Jsme tu doma“, Masoeko s.r.o., Pardubický kraj a Město Ústí nad Orlicí celkovým finančním darem 34 000,- Kč určeným na nákup vybavení, pracovního nářadí a materiálu.

Dědečkova dílna byla otevřena v lednu 2014 s kapacitou osmi dětí. Pod vedením dědečka Jiřího Prokopce a za pomoci dědečka Petra Zámečníka se kluci naučili poznávat jednotlivé druhy dřeva, zatloukat hřebíky, vrtat ruční i stojanovou vrtačkou, vyrobit si dřevěnou hrací kostku, pomlázku, papírový notýsek s ručně dělanou vazbou, rámečky na výrobu ručního papíru, kašírovaný model auta a mnohé další výrobky. Děti navštívily i muzeum starých strojů a technologií v Žamberku.

„Díky pozitivnímu ohlasu a nadšení dětí i dědečka budeme s Dědečkovou dílnou pokračovat i v následujícím školním roce a zařadíme ji do naší stálé nabídky kroužků pro děti “, konstatuje Lucie Malá.
Foglová Petra, Bc. | dne 18.08.2014Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka