Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Běh naděje 2014

Vyšlo dne:19.06.2014
Autor: Žamberk
Periodikum:ORLICKÝ.net

Běh naděje, který se konal v úterý 17. června v Žamberku, byl jedním z 62 Běhů naděje, které se v letošním roce běží po celé České republice. Jedná se o sportovně společenské humanitární akce inspirované Během Terryho Foxe, který v České republice úspěšně probíhal v letech 1993 – 2007 a na nějž Běh naděje volně navazuje. V Žamberku se tento druh akce spojený s humanitární sbírkou na podporu výzkumu rakoviny konal již po osmnácté.
Doprovodný program se odehrál na prostranství před Divišovým divadlem a tradičně začal malováním na asfalt. Většina výtvarných děl vznikla pod rukama dětí z MŠ Čtyřlístek, připojit se však mohl kterýkoli zájemce. Na silnici tak vznikla galerie pestrobarevných obrázků a porota ocenila autorky třech nejkrásnějších – těmi byly Laura Hermanová, Tereza Páchová a Kristýna Smrčková.
V doprovodném programu vystoupily mažoretky ze ZŠ Nádražní 743, Neonek při MŠ Sluníčko, Taneční skupina Neon MINI 1 a DVK 2 a žáci ze Speciální SŠ a ZŠ Žamberk. Každoroční součástí programu byla také soutěž školních týmů. Tentokrát se mezi sebou utkala družstva ze ZŠ 28. října, ZŠ Nádražní 743 a SSŠ a ZŠ Žamberk. Týmy bojovaly ve třech více či méně náročných disciplínách, které jistě pobavily a zaujaly nejen samotné soutěžící, ale především značné řady fanoušků a přihlížejících diváků. Vítězi se pro tento rok stali zástupci ze ZŠ Nádražní 743. Za zmínku jistě stojí i stanoviště Českého červeného kříže z Ústí nad Orlicí, kde si bylo možné vyzkoušet poskytnutí první pomoci.
Celkem se zaregistrovalo 392 účastníků a na boj proti rakovině věnovali částku 8.526 Kč. Cyklistické i běžecké tratě byly vedeny zámeckým parkem. Tímto bychom chtěli velmi poděkovat rodině Parishů, která nám běh parkem umožnila.
Běh naděje pořádalo Město Žamberk a ZŠ 28. října 581 Žamberk ve spolupráci s Městským kulturním podnikem FIDIKO a Střediskem volného času ANIMO Žamberk. Děkujeme nejen těm, kteří se podíleli na zdařilém průběhu akce, ale také všem účastníkům Běhu naděje, kteří podpořili výzkum rakoviny.
Foglová Petra, Bc. | dne 20.06.2014Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka