Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

V Žamberku opraví silnice i prostranství u nádraží

Vyšlo dne:11.06.2014
Autor: Šárka Mikulecká
Periodikum:Orlický deník

Město společně s Pardubickým krajem plánuje investice do infrastruktury. V druhé polovině letošního roku a na začátku příštího by měly být opraveny dvě příjezdové komunikace do města a spolu s nimi vybudovány chodníky a osvětlení. Dojít má také na plánovanou rekonstrukci přednádražního prostoru.
Opravu ulic Klostermanova a Nádražní zařadil kraj do svých dotačních titulů. Práce by mohly začít už v červenci nebo srpnu. „Vzhledem k tomu, že jedna bude muset sloužit vždy jako objízdná trasa, budeme jednat o tom, aby se ulice Klostermanova opravila jako první a počátkem příštího roku potom Nádražní ulice. Společně s tím by se realizovala úprava přednádražního prostoru, kde vzniknou nová parkovací místa," uvedl starosta Žamberku Jiří Dytrt.
Vzhledem k tomu, že nádraží leží na katastru sousedních Dlouhoňovic, obce společně uvažují a jednají o tom, že by je spojila cyklostezka. Jsou zadány realizační studie, hledá se trasa s minimálními náklady a nároky na výkup pozemků, jasno by o ní mohlo být ve druhé polovině letošního roku.
Foglová Petra, Bc. | dne 23.06.2014Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka