Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Starostové partnerských měst se setkali v Senftenbergu

Vyšlo dne:21.06.2014
Autor: Žamberk
Periodikum:ORLICKÝ.net

Ve dnech 12. až 15. června hostilo partnerské město Senftenberg starosty a šéfy partnerských komisí Evropského svazku měst. Co bylo na programu? Především obnovení podpisu základní listiny svazku.
Zazněly také informace starosty města Püttlingen o přípravách a zajištění mládežnického tábora letos v srpnu, město Püttlingen předložilo rozpočet svazku a finanční plnění příspěvků, debatovalo se o pořadatelství mládežnických táborů v příštích dvou letech (2015 - St.Michel s.O., 2016 - Fresagrandinaria) a dalších akcích v rámci evropského svazku měst.
"Starosta hostitelského města Andreas Fredrich připravil pro své hosty zajímavý program, v rámci kterého jsme navštívili jediný dosud funkgující hnědouhelný důl na sever od Senftenbergu - v oblasti jich původně bylo 27 - a představil rodící se ojedinělou rekreační krajinu Lužická jezerní oblast, která vzniká postupným zatopením již vytěžených dolů a jejich vzájemným propojením," říká starosta Žamberka Jiří Dytrt.

Starostové evropského svazku se na závěr shodli, že to, proč byl svazek v roce 1996 založen, současná činnost znamenitě naplňuje. A všechna města projevila vůli, že tomu tak bude i nadále.
Foglová Petra, Bc. | dne 30.06.2014Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka