Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Soutěž odborných dovedností Učeň instalatér zná vítěze

Vyšlo dne:30.04.2014
Autor: Jindřich Horyna
Periodikum:Orlický deník

Sedmnáctý ročník krajského kola Soutěže odborných dovedností „Učeň instalatér 2014" zná své vítěze.
Tato akce, pravidelně pořádaná Cechem topenářů a instalatérů ČR, Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR, proběhla v březnu ve Střední škole obchodu, řemesel a služeb Žamberk.

Letošní kolo mělo jednotné zadání pro všechna krajská kola a nezávislou hodnotící komisi z řad členů CTI.

Úkolem soutěžících třetích ročníků oboru instalatér bylo časové zvládnutí přesně stanovených úkolů: tváření a pájení Cu potrubí, tváření a sváření ocelového potrubí, polyfúzní sváření plastů. Zadání z oblasti spojování potrubí bylo doplněno o montáž umyvadla a WC závěsné mísy s příslušným napojením a seřízením.

Za účasti čtyř dvoučlenných družstev ze SOU plynárenského Pardubice, VOŠ a SŠS Vysoké Mýto, SOU Svitavy a SŠ OŘS Žamberk se žák Střední školy obchodu, řemesel a služeb Žamberk Pavel Skalický umístil na 1. místě, Jan Rybka na 4. místě. Tímto umístěním si Pavel zajistil postup do celostátního kola v Brně. V soutěži družstev se naše škola umístila na 1. místě před SOU Svitavy.

Naši žáci svým vystoupením potvrdili platnost jmenování Střední školy obchodu, řemesel a služeb Žamberk krajským centrem vzdělávání oboru instalatér pro Pardubický kraj. Výsledky, kterých dosáhli v teoretické i praktické části soutěže, jsou důkazem nejen učňovské zručnosti, ale i vysoké úrovně spolupráce pedagogů a žáků.

Za stavební oboryJindřich Horyna, vedoucí učitel OV
Foglová Petra, Bc. | dne 05.05.2014Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka