Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Pálení čarodějnic se vydařilo

Vyšlo dne:05.05.2014
Autor: CEMA Žamberk
Periodikum:ORLICKÝ.net

Třetí ročník pálení čarodějnic Občanského sdružení CEMA Žamberk si užili děti a dospělí. Na myslivecké chatě Pod Suticí se sešlo velké množství malých čarodějek a čarodějů, kteří soutěžili v různých disciplínách, za které byli odměněni. Zazpívala nám hudební skupina Barbušáci z Domova pod hradem Žampach, zatančily břišní tanečnice Babylenky a představil se i taneční kroužek Cema. Večerní program zahájila oblíbená hudební skupina Wejvrat z Letohradu.
Třicátého dubna se již tradičně konalo pálení čarodějnic na soutoku Orlice a Rokytenky „Pod Suticí“ v Žamberku. Akce měla hojnou účast, přišlo přes 300 návštěvníků. Děti měly o zábavu postaráno doprovodným programem, mohly si vyzkoušet zajímavé soutěže a hry. Velmi oblíbený byl kouzelník Harry, který svými triky učaroval nejednoho pozorovatele. "Jsme moc rádi, že nám vyšlo počasí a zúčastnilo se tolik dětí i dospělých. Také jsme ocenili, že nám s akcí pomohlo spoustu dobrovolníků", říká Dagmar Jansová, koordinátorka akce.

Odpolední program začínal již v půl čtvrté. Návštěvníci si mohli vyslechnout zpěv skupiny Barbušáci, shlédnout vystoupení tanečního kroužku Cema pod vedením Veroniky Procházkové a v podvečer vidět tance čarodějnických Babylenek. Kdo chtěl, mohl si opéct špekáček nebo se posilnit výtečným občerstvením a nějakým tím drinkem. Vrcholem večera byla hudební skupina Wejvrat, která k tanci hrála až do konce akce.

Velké díky patří sponzorům, kterými byli Pojišťovna Generali a.s., Masoeko s.r.o., Teddies s.r.o., Elektra Chládek s.r.o., Stylová hospoda IMRVERE, Carla spol. s r.o. a Rádio Černá hora. "Rádi bychom poděkovali všem návštěvníkům, kteří na čarodějnice přišli a tím podpořili naše sdružení, všem dobrovolníkům a sponzorům. Doufáme, že příští rok se opět všichni uvidíme na dalším ročníku Pálení čarodějnic", říká Dana Hubálková, ředitelka sdružení.
Foglová Petra, Bc. | dne 12.05.2014Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka