Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Lidé rozsvítili svíčky na pařezech pokácených lip

Vyšlo dne:15.02.2019
Autor: Dave Ruppert
Periodikum:ORLICKÝ.net

Na Husově nábřeží to v pátek večer vypadalo jako o dušičkách. Přibližně 35 lidí tu totiž okolo 19té hodiny rozsvítilo svíčky na pařezech po pokáceném lipovém stromořadí. Stromy nechalo odstranit Povodí Labe v rámci budování protipovodňových opatření.
"Svolávám na večer v pátek 15.února od 19:00 uctění památky lip zavražděných v Žamberku zastupiteli, Povodím Labe a úředníky různých úřadů a ministerstev," svolal v pátek odpoledne obyvatele Žamberka na sociálních sítích aktivista Jan Bříza. Po skončení akce na facebooku města uvedl: "Děkuji moc všem, kteří v pátek večer přišli na Husovo a Havlíčkovo nábřeží uctít památku zavražděných lip. Byl jsem mile překvapen, kolik lidí přišlo."
Kácení vzrostlých stromů proběhlo ve středu a ve čtvrtek. "Ve dnech 13. a 14. února proběhlo v souladu s projektem výstavby protipovodňových opatření Žamberk nezbytné kácení stromů na Husově nábřeží. Nyní intenzivně probíhá úklid dřevní hmoty, aby byl zajištěn bezpečný pohyb chodců i řidičů v dané lokalitě. Kácení stromů i následný úklid provádí odborná firma, snažíme se, aby všechny práce spojené s projektem probíhaly hladce a co nejméně obtěžovaly občany zde bydlící. Jsme si vědomi, že se jedná o velmi citlivou záležitost a rádi bychom Vás zdvořile požádali o pochopení a trpělivost. Po dokončení stavebních prací bude provedena výsadba nových stromů doplněná o korespondující terénní úpravy. Na vhodných místech bude následně instalován doprovodný mobiliář. Pevně věříme, že se nám podaří na nové nábřeží vrátit jeho funkčnost i přívětivý vzhled," okomentoval kácení lip starosta města Oldřich Jedlička.
Hanáková Silvie Elizabeth, Bc. | dne 18.02.2019Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka