Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Sopotnický Stárek střelecky explodoval, Žamberk sestřelil Tatenice

Vyšlo dne:01.04.2014
Autor: Redakce
Periodikum:Orlický deník

Orlickoústecko – Vedoucí celek okresního přeboru II. třídy – Stavona – vstoupil do druhé poloviny sezony výhrou nad posledním Těchonínem, vítězství z venku si přivezla Sopotnice a také Semanín.
FC Jiskra B – Albrechtice 1:0
První vážnější situací byl únik Dostála, který však nedokázal zacílit přesně. Hosté se osmělili k několika střeleckým pokusům ze střední vzdálenosti, ale gólmana Macka překonat nedokázali. Rozhodujícím okamžikem bylo podražení pronikajícího Jurenky v pokutovém území a sám postižený penaltu proměnil.
Druhá půle pak byla spíše hrou nervů. Hráči Jiskry se stáhli a pozvolna začali bránit těsné vedení. Utkání už žádnou branku nepřineslo, i když hosté byli zejména ve druhé půli mnohem aktivnější.
Fakta – branka: Jurenka z pen. Rozhodčí: Serbousek. ŽK: 3:3. ČK: 1:0. Poločas: 1:0. Diváci: 100.

Rybník – Boříkovice 3:2
Hosté měli povedený vstup do zápasu, když v prvních patnácti minutách hru ovládli. Vypracovali si i jednu obrovskou možnost, ale Šponar trefil ze tří metrů pouze břevno. Poté převzal iniciativu domácí tým, jenže nic nevytěžil a sám inkasoval. Brankář Suk nastřelil J. Šponara, a ten pak pouze uklízel míč do prázdné branky. Po přestávce však přišel uragán. Rybník během devíti minut otočil výsledek z 0:1 na 3:1, když se prosadili ve 47. minutě Hůlka, ve 48. minutě Milkovič a v 54. minutě Michal Kareš. Poslední slovo si vzal J. Šponar, když snižoval na konečných 3:2.
Fakta – branky: Hůlka, Milkovič, Mich. Kareš – J. Šponar 2. Rozhodčí: Nekvinda. ŽK: 4:2. Poločas: 0:1. Diváci: 150.

Č. Heřmanice – Sopotnice 1:8
Ačkoliv domácí nastoupili v optimálním složení, tak neměli nejmenší nárok. Sopotnice měla zápas naprosto pod svojí kontrolou a předvedla vysokou produktivitu. Čtyřmi góly se blýskl Stárek.
Fakta – branky: Vera – Stárek 4, Kubišta, Mašanský, Vávra, Pánik. Rozhodčí: Dvořák. ŽK: 1:0. Poločas: 1:5.

Sruby – Těchonín 3:2
První půle se hrála za převahy domácího mužstva, když už v 15. minutě otevřel skóre po pěkné kombinační akci Chadima. Těchonín hrozil zejména z rychlých protiútoků, jenže do „loženky" se nedostal. Těsně před odchodem do kabin zvýšil po centru Šotky na 2:0 Dušek.
Hned v úvodu druhého poločasu zvýšily Sruby na 3:0 a bylo rozhodnuto. Těchonín se dočkal první branky v 56. minutě, když zužitkoval standardní situaci Hynek. Stejný hráč ještě proměnil pokutový kop, ale tím už pouze zmírnil porážku svého celku.
Fakta – branky: Chadima 2, Dušek – Hynek 2. Rozhodčí: Hejl. Poločas: 2:0. Diváci: 100.

Žamberk B – Tatenice 6:0
Do první šance se dostali hosté, ale neuspěli, a hned z protiakce se radovali domácí, kteří svůj náskok v závěru poločasu ještě navýšili. Po změně stran nedotáhl tatenický D. Tareš do úspěšného konce ani svou třetí šanci a pak už rezerva střílela jeden gól za druhým. Nakonec si připsala nejvyšší výhru v přeboru.
Fakta – branky: Menzel 2, P. Huška 2, Dittert, J. Ulrych. Rozhodčí: Chadima. ŽK: 2:2. Poločas: 2:0. Diváci: 101.

Brandýs n. O. – Semanín 0:3
První poločas se nesl v duchu mírné převahy hostí a ovlivnila jej první proměněná šance již v 10. minutě, kdy se trefil M. Dvořák. Domácím se koncovka nevedla, ale lví podíl na tom má brankář Kašpar.
Do osudu zápasu mohl promluvit Beneš, ale svůj samostatný průnik v 64. minutě zakončil pouze střelou do břevna. Brandýs se stále tlačil za vyrovnáním, jenže jeho snahu zmařila sporná situace v pokutovém území a nařízená penalta, kterou M. Dvořák proměnil – 0:2. Definitivní odpor domácích utnul v 76. minutě Švihálek třetím gólem.
Fakta – branky: M. Dvořák 2 (1 z pen.), Švihálek. Rozhodčí: Valenta. Bez karet. Poločas: 0:1. Diváci: 70.

Sloupnice – D. Dobrouč 2:1
Domácí byli po celý zápas o něco lepší, přesto se vedení po půlhodině hry ujali hosté, když vedoucí branku vstřelil po nedorozumění obrany Huška. Obraz hry se nezměnil ani ve druhém poločase, Sloupenští měli míč více na kopačkách, Dobrouč hrozila z ojedinělých útoků. Vyrovnání zařídil v 52. minutě hlavou Vondra. Za dvacet minut dokonal obrat Štarman, který se při trestném kopu nejlépe zorientoval ve vápně.
Fakta – branky: Vondra, Štarman – Huška. Rozhodčí: Lukes. ŽK: 0:2. Poločas: 0:1. Diváci: 120.