Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

AUDIO: Hosty koncertů Anny K. budou členové Reef. Zazpívají o Žamberku

Vyšlo dne:01.10.2013
Autor: Ondřej Bezr
Periodikum:iDnes.cz

V rámci dvou akustických koncertů Anny K. v pražské Hybernii 31. října a 4. listopadu vystoupí britská kapela StringerBessant, složená ze členů známých Reef. Zahrají i písničku Walk to Žamberk, věnovanou tomuto východočeskému městu. Poslechněte si ji.
StringerBessant vznikli v roce 2010 původně jako projekt zpěváka Garyho Stringera a baskytaristy Jacka Bessanta a měli být hudebním protipólem jejich domovské kapely Reef. Tedy kapely, která slavila v Británii a následně po celém světě velký úspěch zejména ve druhé polovině 90. let, zejména díky hitu Place Your Hands.
StringerBessant

Po vydání debutu Yard a EP Wild Day, nahraných akusticky v duu, začali Stringer a Bessant cítit, že nové písničky potřebují bohatší aranžmá. Proto se rozhodli kapelu rozšířit o bubeníka Dominika Greensmitha, rovněž člena Reef, a kytaristku a zpěvačku Amy Newton. S nimi natočili pro značku Garston Records nové album The SB Band.

Právě na něm se objevila písnička Walk to Žamberk. Právě v tomto městě Reef i projekt StringerBessant koncertovali na festivalu JamRock. "Vzpomínám si, jak jsme po koncertě pili v zákulisí pivo a hráli stolní fotbal s našimi novými českými přáteli," vzpomíná zpěvák Gary Stringer.

"Všichni byli milí. Z baru v backstage jsme odcházeli, když už venku svítalo a potom jsme ještě seděli na trávě a pili whisky. Z festivalových pozemků jsme scházeli dolů do města až ráno a já jsem byl unesený krásou té země v prvních paprscích nového dne. Cítil jsem se šťastný," dodává.

Právě tento zážitek jej inspiroval při vzniku nové písně, k níž vznikla nejprve melodie a poté text. "Proces psaní té písně byl podobný, jako když jsem napsal text k písničce Mellow pro Reef, kde vzpomínám na cesty a zážitky z Maroka. V obou případech jsem měl pocit jako ve snu nebo v transu, jako kdybych se vrátil v čase a na to místo si vzpomínal," říká Stringer.
Faltusová Zuzana | dne 08.11.2013Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka