Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Závod Moravského poháru již od pátku

Vyšlo dne:04.07.2013
Autor: Redakce
Periodikum:Orlický deník

Žamberk – Městem se ve sváteční dny od pátku do soboty prožene cyklistický etapový závod.
Ovšem nenechte se mýlit, Tour de France to rozhodně není. Jedná se o Moravský pohár – Olimpex 2013. I tak se ale bude na co dívat.
Pořadatelem 22. ročníku „O pohár města Žamberka" se stal Cyklo Janoušek, SK Žamberk a město Žamberk.
Prezentace závodníků proběhne na radnici na Masarykově náměstí a to v pátek v době od 7 – 8.45 hodin a v sobotu od 8 – 9 hodin. Na programu jsou tři cyklistické etapy, z nichž jedna bude i horská.
První je časovka jednotlivců na 11,5 km, jež startuje v pátek v 9.30 hodin u Sokolovny. Druhá etapa se uskuteční ještě týž den odpoledne. Pro cyklisty pořadatelé připravili okruh o délce dvou kilometrů, tzv. kriterium, jež jednotlivé kategorie pojedou hned několikrát. Kategorie D, E, Ž (15 okruhů), kategorie C (15 okruhů), kategorie B (20 okruhů). Start a cíl bude u Divišova divadla.
Sobotní horská etapa bude odstartována v 10 hodin na Masarykově náměstí a během závodu jsou vypsány i horské prémie. Vyhlášení výsledků jednotlivých etap a celkové pořadí na 1., 2., 3. místě bude provedeno na Masarykově náměstí v sobotu 7. července v 15 hodin.

Pozor na objížďku

Pro občany města to mimo jiné bude znamenat značné omezení dopravy, neboť hned několik ulic bude v pátek v době od 14.30 do 19.00 hodin uzavřených. „Jedná se o ulice u Divišova divadla, Nádražní, 28. října, 17. listopadu, náměstí Gen. Knopa, Kostelní, Mánesova, Komenského, Vrchlického, Divišova. Dále upozorňujeme řidiče, kteří parkují svá vozidla v uvedených ulicích, o přeparkování aut mimo trasu městského kritéria. V této době bude mimo provoz také autobusová zastávka Žamberk – divadlo. Objízdná trasa bude označena," děkuje za pochopení ředitel závodu Václav Janoušek.
Faltusová Zuzana | dne 29.07.2013Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka