Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Žamberk hostí Robo camp

Vyšlo dne:13.09.2013
Autor: Redakce
Periodikum:Orlický deník

Žamberk – Ve zdejší tělocvičně se opět setkali zájemci o robotiku. Celkem asi šedesát žáků a učitelů středních a základních škol absolvovalo velmi zajímavé dopoledne.
„První bod programu, přednáška o robotech, přímo nadchl. Kdo zažil strhující výklad Russe Ivesa Fischera, věru na něj nezapomene. Russ založil a nadále vede soutěž Robo Rave v Albuquerque, ve státě Nové Mexiko v USA a své nadšení pro tuto věc předává mladým skutečně obdivuhodným způsobem," přiblížil akci Stanislav Cukor ze Střední školy obchodu, řemesel a služeb v Žamberku.
Následovala montáž a soutěž sestavených robotů. Zajímavé dopoledne uteklo jako voda a studenti se rozhodně nenudili. Kromě robotiky mohli trénovat také angličtinu i francouzštinu, protože jedním z hostů byl učitel robotiky z Paříže.
Robo camp se koná ve Střední škole obchodu, řemesel a služeb v Žamberku opět po roce. „Celkem šestadvacet účastníků bydlí v internátě střední školy. Pořadatelem je Amavet za spolupráce firmy Bühler v Žamberku. Program je velmi bohatý a zahrnuje workshopy na okolních školách a také odpolední semináře pro učitele i studenty robotiky," dodal Stanislav Cukor.
Faltusová Zuzana | dne 16.09.2013Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka