Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Bühler už nyní shání odborníky

Vyšlo dne:02.10.2012
Autor: Redakce
Periodikum:Orlický deník

Žamberk – Vedení města a zástupci firmy Bühler letos na jaře podepsali memorandum o společném postupu v souvislosti se záměrem společnosti rozšířit ve městě svůj závod.
Areál v Nádražní ulici švýcarský koncern specializující se na výrobu strojů pro zpracování potravin a technických materiálů koupil loni od společnosti Rieter. Nyní svůj záměr začíná realizovat. V areálu již byl rozšířen a upraven vjezd. Po demolici nevyhovujících objektů chce investor postavit přístavbu ke stávající hale, navržena je i nová dvoupodlažní hala. Vznikne také sociální zázemí pro zaměstnance, výdejna jídel s vlastní jídelnou a prostory pro administrativu nebo parkoviště pro 256 aut. Po rozšíření závodu bude jeho celková výrobní plocha zhruba dvojnásobná než nyní. Téměř zdvojnásobit by se měl i počet zaměstnanců, cílem jsou čtyři stovky pracovních míst. Výše investice se pohybuje kolem 400 milionů korun.
Stavba příští rok

"Počítá se s tím, že by letos měla být dokončena projektová dokumentace, dokonce je vydáno i stavební povolení na přístavbu dolní montáže a horní haly. Výstavba by měla proběhnout v příštím roce. Už nyní nabírají jednotlivé odborné profese," informoval Orlický deník Jiří Dytrt. Jak už dříve starosta města uvedl, domnívá se, že zaměstnání najdou nejen specializované profese. Firma je navíc připravena si své specialisty "vychovat". "Mají zavedený program vyhledávání a vzdělávání studentů. Je také předpoklad, že by v Žamberku vzniklo středisko vzdělávání, případně rekvalifikace, aby si lidi mohli ´vychovat´," naznačil starosta.
Vanický Zdeněk | dne 05.10.2012Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka