Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Zdařilý workshop akordeonistů čtyř zemí Evropy

Vyšlo dne:09.10.2012
Autor: (zr, ch)
Periodikum:Orlický deník

Žamberk – Na přelomu září a října se v Žamberku uskutečnilo mezinárodní setkání akordeonistů nazvané "Akordeon – orchester – workshop 2012" s podtitulem "Hudba jako společná řeč evropské mládeže".
Sjelo se celkem 45 hudebníků ze čtyř evropských zemí. Nejvíc bylo Němců a Čechů, menší byly skupiny Francouzů a Rusů. Hráči byli převážně mladšího věku, nejmladšímu bylo 13 let, nejstarší účastník z Francie však oslavil už 92. narozeniny!

Většinu času workshopu zabraly společné zkoušky a příprava repertoáru pro dva plánované koncerty – pod vedením německého dirigenta Alexandra Floryho. Hudebníci byli také přijati na žamberské radnici a zúčastnili se semináře na téma "Soužití Čechů a Němců v oblasti Sudet dříve, dnes a v budoucnu".

První koncert se konal v poslední zářijovou sobotu v téměř vyprodaném žamberském Divišově divadle a měl u posluchačů velký úspěch. Druhý koncert o den později v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Neratově sledovalo a prožívalo přes pět set diváků, kteří spolu s místem konání vytvořili neopakovatelnou duchovní atmosféru.

Workshop bezesporu přispěl k propagaci Žamberka i České republiky a zároveň i posílení evropské myšlenky. Dík zaslouží všichni, kdo jakkoli pomohli jeho zdárnému průběhu.
Vanický Zdeněk | dne 10.10.2012



Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka