Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

S výpovědí neuspěli. Co odvolání?

Vyšlo dne:06.11.2012
Autor: Šárka Mikulecká
Periodikum:Orlický deník

Žamberk – Ivan Prchal, tajemník Městského úřadu v Žamberku, uspěl i u Krajského soudu v Hradci Králové. Ten ve čtvrtek potvrdil rozhodnutí okresního soudu, respektive neplatnost výpovědi, kterou mu letos v lednu předalo vedení města.
Povzdechnutí Ivana Prchala, "Já nevím, co teď jsem", už neplatí. Už není tajemník ve výpovědi bez odvolání. Teoreticky se může vrátit do práce.

Ačkoli tajemník může být jmenován a odvolán podle zákona o obcích jen se souhlasem ředitele krajského úřadu, v Žamberku tajemníkovi dali výpověď podle paragrafu 52 Zákoníku práce, a za asistence městské policie. "Ředitel krajského úřadu nebyl požádán o souhlas s odvoláním tajemníka, nemůže tedy činit žádné závazné úkony. Oprávněnost postupu města bude v případě návrhu řešit soud," reagoval tehdy na postup města ředitel krajského úřadu Jaroslav Folprecht.
Přijdu do práce, říká Ivan Prchal

Rozhodnutí okresního soudu padlo 30. března. Město se odvolalo, ale neuspělo. Získalo alespoň čas na další kroky. "Na přelomu srpna a září jsme ředitele krajského úřadu požádali o souhlas s odvoláním tajemníka. Čekáme na rozhodnutí. V případě, že by souhlas nedal, inženýr Prchal se vrací do funkce tajemníka, pokud souhlas vydá, vrací se do pozice zaměstnance," uvedl pro Orlický deník starosta Jiří Dytrt. Vyjádření Jaroslava Folprechta se nám včera získat nepodařilo, už v roce 2009 ale městu nevyhověl.
A Ivan Prchal? "Až budu uschopněný, přijdu do práce," vzkazuje na radnici.
Vanický Zdeněk | dne 07.11.2012Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka