Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Odvolaný tajemník Žamberka skolil dvěma ranami do hlavy místostarostu Novotného

Vyšlo dne:19.01.2013
Autor: (rup)
Periodikum:ORLICKÝ.net

Podle dostupných informací dnes po čtvrté hodině ranní měl odvolaný tajemník Městského úřadu v Žamberku Ivan Prchal dvěma ranami zbít místostarostu města Žamberk Petra Novotného /ČSSD/. Jedna rána prý šla zezadu, druhá po otočení následovala zepředu. Místostarosta skončil v nemocnici.
K útoku došlo v prostorách diskotéky Bristol v letohradském kulturním domě, kde se konal ples jedné z místních firem. "Letohradští policisté od dnešních 4:30 hodin prověřují fyzické napadení mezi dvěma muži ve věku 56 a 54 let v jednom z diskoklubů v Letohradě. Jeden z účastníků potyčky byl sanitou transportován do nemocnice," sdělila serveru Orlický.net tisková mluvčí orlickoústecké policie Lenka Vilímková.

Redakci serveru Orlický.net se podařilo získat vyjádření zraněného místostarosty Petra Novotného, který v současné době leží na chirurgii orlickoústecké nemocnice. "Tancoval jsem a zezadu jsem dostal ránu do hlavy, otočil jsem se proti němu a dostal jsem ještě jednu. Asi jsem zůstal ležet na zemi, to už si ale nevzpomínám," řekl v telefonickém rozhovoru místostarosta.

Proč k útoku došlo napadený Novotný netuší. "Byl to pan tajemník Prchal z městského úřadu v Žamberku a je ve výpovědi. Nevím jaký jiný důvod by k tomu měl mít, možná že si mne s někým spletl. Ale mohla by tu být i nějaká vazba na tu výpověď. Vzpomínám si, že vedle něho byla manželka a on se jí nějak vytrhl, byl na plese a asi tam nebyl autem," upřesnil Novotný.

"Policisté případ kvalifikovali jako přestupek proti občanskému soužití," zhodnotila Vilímková možné provinění útočníka z pohledu policie.

Útokem se v nejbližších dnech hodlá zabývat také starosta města Žamberk Jiří Dytrt /ODS/. "Z pohledu města jako zaměstnavatele je to věc nepřijatelná, oba muži jsou v rámci struktury organizace městského úřadu mými přímými podřízenými. Nyní zjišťuji více informací, jak se máme zachovat, když dojde k napadení jednoho zaměstnance města druhým," vyjádřil se k události starosta.

Ivan Prchal na základě rozhodnutí krajského soudu je v současné době zaměstnancem Městského úřadu Žamberk, ale na radnici nepracuje. "20. listopadu loňského roku chtěl nastoupit, ale kvůli nedůvěře mu nyní není přidělována práce - tedy je v pracovním poměru, ale pro překážky na straně zaměstnavatele práci nevykonává. V září jsme požádali ředitele Krajského úřadu v Pardubicích Jaroslava Folprechta o souhlas s jeho odvoláním z postu tajemníka," upřesnil Dytrt.

Radní tento týden se usnesli, že podají dovolání k Nejvyššímu správnímu soudu ve věci rozhodnutí okresního a potažmo krajského soudu, který ve věci výpovědi Ivanu Prchalovi rozhodl, že výpověď lze podat, ale neakceptoval důvody této výpovědi.
Vanický Zdeněk | dne 06.02.2013Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka