Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Žamberk začnou brázdit autobusy

Vyšlo dne:06.06.2012
Autor: Irena Krcháková
Periodikum:iRegiony

Žamberk – Senioři, žáci, cestující od vlaku a turisté – ti všichni budou mít od září další možnost, jak se pohybovat po městě. Žamberk totiž jedná s firmou Audis o možnostech rozšíření komfortního pohybu obyvatel po městě.
"Od září, se změnou jízdního řádu chceme našim občanům nabídnout variantu městské hromadné dopravy. Ráno a odpoledne pro žáky, dopoledne pro seniory takzvaný market bus, o víkendech několik linek od vlaku do města a zpět. Proto jsme nyní zahájili jednání s Audisem," řekl Jiří Dytrt, starosta Žamberka.

Takzvaný market bus by měl zpříjemnit život především seniorům, kteří bydlí dále od centra a za nákupy musí pěšky. Stejně tak ranní a odpolední linky zkrátí cestu školákům. "V Rychnově nad Kněžnou jsme zavedli také linku na místní hřbitov. Pro starší lidi je to namáhavější cesta a tuto službu uvítali. Časem jsme dokonce nasadili velký autobus," řekl Milan Cedidla, jednatel firmy Audis BUS.

Místní doprava funguje v různých podobách v řadě měst východních Čech, a to v závislosti na poptávce. "V Rychnově také například řadu let fungoval autobus od večerních vlakových spojů, takzvaný radiobus, který vyčkal i na zpožděný vlak a rozvezl cestující po zastávkách linkového autobusu. I tyto
služby jsme schopni nabídnout," dodal Milan Cedidla.

Do budoucna se počítá také s využitím vozidla pro sociální účely, tedy dopravu handicapovaných dětí do škol, seniorů k lékaři nebo postižených občanů do chráněných dílen. Tak, jak tato služba již dnes funguje ve směru Žamberk – Bartošovice v Orlických horách.

Během následujících tří měsíců bude upřesněn rozsah služby a trasa žamberecké MHD. Služba by mohla být financována ze tří zdrojů, a to krajem, městem a samotným cestujícím.

Petra Hrušová
Žamberk
Vanický Zdeněk | dne 11.06.2012Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka