Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Den dětí s dobrovolníky

Vyšlo dne:05.06.2012
Autor: CEMA Žamberk
Periodikum:ORLICKÝ.net

Žamberk - Zveme Vás na DEN DĚTÍ S DOBROVOLNÍKY, který se bude konat ve středu 27.6.2012 v zámeckém parku v Žamberku.
Dětský smích, hry, tanečky i zvířátka oživí Zámecký park v Žamberku v pátek 27. června. Akce se koná v rámci Evropského roku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity v Pardubickém kraji pod záštitou senátorky Miluše Horské a radního Pardubického kraje zodpovědného za neziskový sektor Pavla Šotoly.

O zábavu i veselé poučení bude celé páteční odpoledne postaráno. Děti se mohou těšit na soutěže o ceny, malování na obličej, představení psích plemen, agility i oblíbený dogdancing – psí tanečky. Mohou si zajezdit na ponících, poznat zvířátka ze záchranné stanice Pasíčka a seznámit se s aktivitami včelařského spolku.

Pestrý den dětí oživí ukázky taneční skupiny NEON a zpestří orientální tanec skupiny Amarilis. Nebude chybět ani dobrodružná cesta Ferdy Mravence nebo výroba leteckých modelů. Zdarma si děti mohou vyzkoušet také jízdu na elektroautíčkách nebo čtyřkolkách.

"Na akci zveme děti i s jejich rodiči a prarodiči," vysvětluje radní Pardubického kraje Pavel Šotola. "Společná účast širší rodiny na akcích tohoto typu posiluje mezigenerační vazby a přispívá ke smysluplnému trávení volného času," dodává radní Šotola.

Z loňského úspěšného Dne dětí se pomalu stává tradice, do které se zapojují další neziskové organizace a účastní se jí celé rodiny. Letos je navíc – s ohledem na konání akce v rámci Evropského roku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity, připravena malá "perlička". Děti, které přijdou v doprovodu prarodičů, budou zařazeny do slosování o zajímavé ceny!

Pestrý páteční Den dětí připravili neziskové organizace z Pardubického kraje – Koalice nevládek Pardubicka, o. s. , Občanské sdružení CEMA Žamberk a Středisko volného času ANIMO Žamberk.


Dětský den v Zámeckém parku začíná od 15 hodin a potrvá do 19 hodin. Po celou dobu konání akce si mohou návštěvníci zakoupit drobné občerstvení.

Vstup na akci je ZDARMA!

V případě nepříznivého počasí bude akce odložena na jiný termín – sledujte proto webový portál www.nevladky.cz.
Vanický Zdeněk | dne 11.06.2012Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka