Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Svátky dřeva se ponesou v medovém duchu

Vyšlo dne:22.06.2012
Autor: Redakce
Periodikum:Orlický deník

Žamberk – Dvanáctý ročník Svátků dřeva se uskuteční v tomto podorlickém městě a je v letošním roce zaměřen na včelařství. Jak jeho název medové dřevo napovídá, je to spojení hlavního včelařského produktu se dřevem.
Připraveny jsou přednášky o včelaření, ukázky medometů, úlů a dalších včelařských potřeb. Dále je to výstava nejlepších prací ze soutěže Ze života včel a včelařů a obrázků Z. Krejčího. V prostorách zámku jsou tradičně přichystány ukázky jednotlivých vystavovatelů, u kterých je možnost zakoupení výrobků.
Svátky dřeva nabízejí také bohatý kulturní program a ukázky starých řemesel.

Návštěvníci uvidí dřevorubeckou show s mistrem Evropy Martinem Komárkem před zámeckou budovou, vystoupení skupiny historického šermu Mortem Iter, sovy ze záchytné stanice Česká Třebová. Součástí akce je řemeslný jarmark ve dvoře u solné jeskyně a hudební festival FošnaFest.

Svátky dřeva jsou významnou kulturní událostí a navazují na mnohasetletou tradici zpracování dřeva v Orlických horách.

První den Svátků dřeva v pátek 22. června od 9 do 13 hodin je určen především školám. Předvádět se budou například řezbářské práce.

Od 17 hodin se v žamberském muzeu uskuteční vernisáž výstav "Od krystalky k empétrojce" a "Vějíře, kabelky a módní doplňky našich prababiček".

V sobotu 23. června se program koná od 9.30 do 20.30 hodin v areálu žamberského zámku, kde se nabídne prezentace vystavovatelů, návštěvníci uvidí řemesla a kulturní vystoupení. V areálu solné jeskyně se koná řemeslný jarmark s výrobky lidových tvůrců. Dále je připravena dřevorubecká show a na nádvoří zámku od 16.30 hodin hudební festival FošnaFest.

V neděli 24. června se akce koná od 9.30 do 15.30 hodin.

Příchozí se mohou těšit na předvedení řezbářských prací, prezentace vystavovatelů, ukázky řemesel– svíčkařství a voskařství, uměleckého kovářství, drátenictví, krajkářství a dalších. Od 14 hodin se uskuteční taneční vystoupení českého souboru písní a tanců Dyleň Karlovy Vary a zahraničního folklorního souboru z Portorika.

V sobotu a v neděli je zajištěno občerstvení.
Vanický Zdeněk | dne 28.06.2012Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka